TÕNIS PALTS: Raha jagamine on võim

Uudise pilt

Tõnis Paltsu arvates peaks kogu üksikisiku tulumaks laekuma kohalikele omavalitsustele. Täna läheb kodukandi hüvanguks 56%.

Kujutage ette olukorda, kus isa palub lapsel klotsidest maja ehitada, paneb aga ise klotsid kapi otsa, kust laps neid kätte ei saa. Kui laps palub klotsid talle kätte anda, siis isa ei anna. Ja ütleb, et klotsidega oskab igaüks klotsidest maja ehitada.

Just nii suhtub Toompea enamikesse omavalitsustesse. Samal ajal kui omavalitsused hoitakse meeletus vahendite defitsiidis, jagatakse riigieelarvest osale omavalitsustest suuri summasid poliitiliste eelistuste alusel.

Maakera on ümmargune. Toompeal mäe otsas istuvad inimesed arvavad, et tunnevad kohalikke olusid kõige paremini. Huvitav, kuidas nad seda seletavad? Sellega, et Toompea on merest 48 meetri kõrgusel ja sealt näeb kogu Eestit? Osadel mägilastel on haridus ilmselt nii puudulik, et nad ei tea, et maakera on ümmargune ja 48 meetri kõrguselt tervet Eestit ei näe.

Loe edasi Eesti Päevalehest

Kommentaar:

Esitasin mõni aeg tagasi (ebaõnnestunult) TOMis idee metsatulumaksu kehtestamiseks, kuna omavalitsuste tulubaas on rohkem kui kesine. Eriti aga ääremaadel.

Kuna uue kohaliku maksu pooldajad jäid vähemusse, katkes ka ettepaneku menetlus.

Nii jääbki vaid üksikisiku tulumaksuraha ümberjaotamine – seda Tõnis Palts ka välja pakubki… 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.