Tööpartei tahab poisid panna sõjakooli

Tööpartei tahab poisid panna sõjakooli

TALLINN, 30. märts, ETA – Eesti Sotsiaaldemokraatliku Partei soovitab asutada militaarne internaatkool, kus poisid alates üheksandast eluaastast saaksid sõjalist haridust.

Eesti Sotsiaaldemokraatliku Tööpartei (ESDTP) Tallinna juhatus otsustas elava diskussiooni tulemusel toetada Nõmme organisatsiooni ideed rajada Eestisse internaaditüüpi militaarse kallakuga kool poistele alates üheksandast eluaastast, teatas ETAle Tööpartei Tallinna organisatsiooni esimees Heiki Sillari.

Kool peab Sillari sõnul lisaks keskharidusele andma oskuse vallata Eestis kasutatavat ja relvastuses olevat sõjatehnikat, käsitsivõitlust ja sõidukeid jalgrattast lennukini ning sisaldama ellujäämiskursust ja andma ülevaate teenistusest erinevates väeliikides, kuid ei kohusta jätkama karjääri militaarsüsteemis.

“Niisugune kool on eriti soodus väiksema sissetulekuga peredele ja riskigruppidele, väheneb noorsoo kuritegevus, suureneb motivatsioon ja isamaalisus,” väitis Sillari.

Kooli esimesed tulemused ilmnevad ESDTP teatel 10-12 aasta möödudes esimeste õpilaste vastuvõtust. Kooli võetakse Tööpartei idee kohaselt esimesel aastal üheksa-aastaseid poisse üks kuni kolm klassikomplekti. Järgmisel aastal sama hulk ja nii kuni kõik õppetasemed kuni kümnenda klassini on täidetud ja esimene lend lõpetab.

Tööpartei ettepaneku kohaselt saab koolis õppivaid poisse esimesel kooliaastal külastada kord nädalas, teisel õppeaastal kord üle kahe nädala ning edaspidi kord kuus.

Gümnaasiumi osas toimuks koolis kitsam erialane spetsialiseerumine väeliikidele. Pärast kooli lõpetamist võib jätkata karjääri sõjaväes, õppida edasi kõrgemas sõjakoolis või suvalises kõrgkoolis. Kool ei kohusta militaarkarjäärile, ta vaid annab võimaluse, lisas Sillari.

“Kümne aasta pärast oleks meil esimene lend kümne aastase militaarstaaz^iga haritud sõjaväelasi, kes ilmselt kohustuslikku ajateenistust eriti ei vaja,” märkis Sillari. “Kahekümne aasta pärast võiksid eesti ohvitserid olla eeskujuks suuremale osale riikidest.”

Tööpartei on seisukohal, et kui NATOle meeldimiseks peab kaks protsenti SKPst kulutama militaarsusele, siis võiks selles pool kasutada poiste mõistuse ja füüsise kindlustamiseks.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.