Ühendus Vabariigi Eest – Res Publica eestseisuse otsus

Res Publica pressiteade: 17.11.2002

ÜVE Res Publica Ida-Virumaa piirkonna esimees Hants Hint ja ÜVE-Res Publica liikmed Vladimir Sarantsev, Vjats^eslav Akimov, Anatoli Jakubovits^, Peep Reinas ja Jüri Utt sõlmisid ja allkirjastasid 13.11.2002 võimu teostamiseks Kohtla-Järve linnas koostöölepingu Valeri Korbi ja teiste Keskerakonna Kohtla-Järve osakonna juhtidega.

Lähtudes ÜVE-Res Publica põhikirjast ning arvestades järgmisi asjaolusid

Koalitsioonilepingu sõlmimisega on nimetatud isikud rikkunud erakonna ÜVE-Res Publica põhikirja punkti 8.2.3 (“Liikmel on kohustus käitumises juhinduda erakonna eetikakoodeksist”) ja ÜVE-Res Publica eetikakoodeksi punkte 11, 13, 14, 18, 18.1 ja 18.4.

Koalitsioonilepingu sõlmimisega on nimetatud isikud rikkunud erakonna ÜVE-Res Publica põhikirja punkti 13.11, mille kohaselt otsustab koostööpartnerid kohalikus omavalitsuses ja selle volikogus osakonna üldkogu. Nimetatud mandaati osakonna üldkogult koalitsiooni moodustamiseks allakirjutanutel ei olnud.

Koalitsioonilepingu sõlmimisega on nimetatud isikud kahjustanud olulisel määral erakonna ÜVE-Res Publica mainet.

teeb ÜVE-Res Publica eestseisus ettepaneku erakonna Kohtla-Järve osakonnale lahkuda Valeri Korbi juhitavast koalitsioonist.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.