ÜLESKUTSE – TOETAGE EESTIT NARVAS!

Eesti Kodu loomine Narvas on tekitanud vastandlikke arvamusi. Kas Narva on tõesti nii võõras? Ega Narva Stockholm ole! Kas Narva üleüldse on Eesti linn? Kas sel on mõtet? Keda see üleüldse huvitab?

Eesti Kodu asutajad usuvad, et keele, kultuuri ja maa infokeskuse loomisel on kindlasti mõtet. Paljud tänase Eesti venekeelse elanikkonna arusaamad tulevad teadmatusest, mitte pahatahtlikkusest. Torontos elab eestlasi ligikaudu 10-15 tuhat, Stockholmis alla viie tuhande. Narva 73 295 elanikust moodustavad rahvuskoosseisult eestlased ainult 3,9 protsenti (01.01.2002 seisuga 2 844 eestlast).

Eesti Kodu on avatud kõigile, vaatamata rahvusele, passivärvile ja keelteoskusele. Loodame, et Eesti Kodust leiab igaüks vastused küsimustele. Sellele, kuidas sõita Suurele Munamäele ja kuidas Eestis lenduriks õppida.

Ees on Eesti Kodu sarikapidu. Eesti Kodu ruum on valmis ning meil on tahet ja usku oma ettevõtmise vajalikkusesse. Eesti Kodu ülesehitamine ja seejärel avamine sõltub meist kõigist, nii meie optimismist ja tegutsemisjulgusest kui ka kogutud materjalidest ja raamatukogust.

Eesti Kodu Narvas on heatahtlik käepakkumine Narva elanikele. Teie toetus ja abi on palutud.

Katri Raik, Narva kolledz^i direktor
Urmo Reitav, Eesti Kodu Narvas juhataja

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.