Vabariigi President 23-24.okt. Lääne-Virumaal

Vabariigi President teeb ringsõidu Lääne-Virumaal
21.10.2002

President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel teevad 23. ja 24. oktoobril töövisiidi Lääne-Virumaale. Ringsõidu eesmärk on tutvuda ettevõtjate ja kohaliku omavalitsuse koostööga ning ettevõtlus- ja koolitusvõimalustega maapiirkonnas.

Tutvumiskäik viib presidendi esmalt Vajangule, kus kohalikud ettevõtjad ja vabatahtlike tuletõrjujate ühing taastavad rahvamaja. Seejärel osaleb riigipea koos maavanem Marko Pomerantsiga Tamsalus Lääne-Virumaa linna- ja vallajuhtide arutelus omavalitsusliitude rolli üle. Talunik Mart Lepik pakub võimalust tutvuda oma Kaarli taluga ja rääkida Väike-Maarja valla põllumeeste seltsi liikmetega.

Lääne-Virumaa Kutsekõrgkoolis Mõdrikul on presidendil võimalus uurida, mis toob noori just sellesse kooli. President juhatab sisse Eesti Panga asepresidendi Andres Suti loengu maailmamajanduse kriiside mõjust Eestile. Kolmapäeva õhtupoolikul käib riigipea Tudu metskonnas, mida tabasid 2001. aasta juulis tugevad tormikahjustused. President külastab ka palkmaju tootvat osaühingut Tender Ehitus ja Põlula kalakasvatust ning vestleb Lääne-Virumaa ettevõtjatega.

Neljapäeva hommikul tutvuvad riigipea ja pr Ingrid Rüütel klaasikunstnik Riho Hüti loominguga tema ateljees Rakveres. Seejärel suundub president Sõmeru valda, kus Aeroci ehitusmaterjalitehase näite varal saab ülevaate Eesti erakapitali suutlikkusest ning ettevõtte ja valla koostööst. Kundas on peatuskohaks tsemenditehas, sadam ja kavandatava puidumassitehase krunt.

Pealelõunal väisavad president ja pr Rüütel ettevõtja Oleg Grossile kuuluvat tootmiskeskust. Seejärel tutvuvad nad Kadrina Keskkooli multimeediaklassiga ja peatuvad emakeele ausamba juures. Tapal saab president ülevaate tööstuspargi loomisest ja kaasaegsest kasarmukompleksist sõjaväeosas. Lasila mõisas tutvustakse presidendipaarile mõisakoolide liikumist.

Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. oktoobril 2002

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.