Vabariigi President lõpetas ringsõidu Lääne-Virumaal

Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel lõpetasid täna õhtul Lääne-Virumaal kahepäevase töövisiidi, mille keskmes olid ettevõtlus- ja koolitusvõimalused maal.

Pealelõunal tutvus president Rakvere ettevõtjale Oleg Grossile kuuluva tootmiskeskusega. Viie töötajaga alustanud firmast OG Elektra on kümne aasta vältel saanud 524 töötajaga ettevõte, millele kuuluv poevõrk katab Lääne-Virumaa ning ulatub ka naabermaakondadesse. Oleg Grossi tootmistalu saadusi töödeldakse samale omanikule kuuluvas kulinaaria- ja lihatööstuses, kus saab tööd 267 inimest.

President avaldas tunnustust ka Tapa tööstuspargi arengukavadele. Esimese ettevõttena tööle hakanud OÜ Tapa Mill on loonud 60 töökohta, kuid infrastruktuuri ettevalmistamine kohaliku omavalitsuse poolt lubab järgneval kümnendil kasutusele võtta kogu endise sõjaväeala ja luua sadu uusi töökohti.

Riigipea ja Ingrid Rüütel külastasid Lääne-Virumaal ka mitut kooli. Kadrina keskkoolis ja Lasila põhikoolis võeti külalised vastu lauluga. Lasila kool paikneb mõisahäärberis ja on ühinenud mõisakoolide liikumisega. President pidas oluliseks, et väärthoones on elu ja ühtlasi on see kohaliku vaimuelu keskuseks. Samuti tähtsustas president väikese maakooli – kodukooli – rolli laste haridustee alguses.

Pariisi küla piirile jõudes kinkis maavanem Marko Pomerants presidendipaarile Raimond Kaugveri raamatu “Pariisi lõbusad naised”. Nagu Kaugver, nii on ka proua Ingrid Rüütel valitud Viru Vägevaks.

Lõppenud ringsõidust kokkuvõtet tehes ütles president Arnold Rüütel, et nägi Lääne-Virumaal rõõmustavat edasiminekut, nii kohaliku kui väliskapitali investeeringuid kaasaegsesse tehnoloogiasse ja uute töökohtade loomisse. Palasil ja Vajangul nähtu kinnitas aga, et Lääne-Virumaa küla elab ja areneb.

Presidendi kantselei pressiteenistus

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.