Vana lihakombinaadi varemeile spordikompleks

Lihakombinaadi varemeist tõuseb spordikompleks


Rakvere linna arhitekt Raul Kull (vasakul) ja linnavalitsuse infospetsialist Erki Suits näitavad detailplaneeringut, mis annab vanale lihakombinaadile uue ilme.

Ettevõtlikud ärimehed kavatsevad rajada Rakverre Võidu tänavasse vana lihakombinaadi varemete asemele spordikompleksi.

Rakvere abilinnapea Peep Vassiljev ütles, et möödunud aastal käisid tema juures inimesed, kes rääkisid Võidu tänavasse spordihoone rajamisest. Abilinnapea kinnitusel puuduvad tal volitused vestluskaaslaste nimede avaldamiseks.

Vassiljev ütles, et nendega oli juttu rajatisest, kus on suurem ja väiksem bassein, spordisaal, saun, samuti väiksemate pallimängude väljakud. “Mulle tundub, et asjal on päris tugev iva,” sõnas ta.

Krunt vana lihakombinaadi lagunevate hoonetega Võidu tänavas kuulub Margus Antonile, kes taotles linnavõimudelt detailplaneeringu algatamist. Ka tellis Anton füüsilisest isikust ettevõtjalt Heiki Nurmsalult krundile keskkonnaekspertiisi.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnainspektsiooni endine juhataja Heiki Nurmsalu ütles, et andis Rakveres Võidu 87 kinnistule ja seda ümbritsevale alale keskkonnamõju hinnangu, võttes aluseks, et sinna rajatakse spordikompleks.

Keskkonnamõju hinnangu kinnitas Lääne-Viru Keskkonnainspektsioon.

Rakvere Lihakombinaadi konsultant Margus Anton märkis, et omandas krundi enne lihakombinaati tööle asumist. Tema sõnul on krundi vastu huvi tuntud. “Ka sellest on juttu olnud,” vastas Anton küsimusele spordikompleksi võimalikust rajamisest ja lisas, et on maa spordirajatise tarvis juba ühele Lääne-Viru äriühingule maha müünud.

Sajaprotsendilise valla osalusega Vinni Spordikompleksi juhataja Vello Akel ütles, et on kuulnud Rakverre kavandatavast spordihoonest. Tema andmetel võib spordikompleksi koguni midagi veekeskuse taolist tulla.

Kavandatavat spordihoonet pidas Akel konkurendiks. “Kindlasti on,” ütles ta ja selgitas, et Vinni spordihoone kasutajatest on umbes 70 protsenti Rakverest.

Rakvere abilinnapea Peep Vassiljevi kinnitusel hakkab linn spordikompleksi valmimise korral kindlasti sealt teenust ostma. Praegu käivad linnalapsed Vinnis ujumas.

Ärimeeste Võidu tänavale kavandatu ei paku Vassiljevi hinnangul konkurentsi Kastani tänavale rajatavale suurele spordikompleksile. “Spordisaal on seal suhteliselt väike,” sõnas ta.

<!––>Toomas Herm
toomas@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.