Varek jättis tudengid riigikogu hoovi külmetama

Varek jättis tudengid riigikogu hoovi külmetama24.02.2007 13:18Oliver Tiks, PM online

Riigikogu esimees Toomas Varek ei ilmunud täna vabariigi aastapäeva tähistavate akadeemiliste organisatsioonide ette, ehkki pidi eelneva kokkuleppe kohaselt neid täpselt keskpäeval riigikogu hoovis tervitama kõnega.

 
Tudengid suundumas hommikusele lipuheiskamisele.
Foto: Raigo Pajula

Kohapeal viibinud korporandid rääkisid PM Online’ile, et riigikogu hoovi oli krõbedast pakasest hoolimata kogunenud kella 12 ajal pea 300 akadeemiliste organisatsioonide liiget. 

Varekile oli valmis seatud ka mikrofon, kuid riigikogu esimees ise kohale ei ilmunudki. Ka riigikogu töötajad ei teadnud, kus täpselt Varek viibib.

Akadeemiliste organisatsioonide esindajad ootasid kannatlikult külmetades ligi veerand tundi, laulsid seejärel salmi Gaudeamusest ning suundusid pettunult edasi Stenbocki maja juurde, kus neile pidas sütitava kõne peaminister Andrus Ansip.

Traditsiooniline akadeemiliste organisatsioonide rongkäik toimus täna hoolimata külmast ilmast ja sellest, et kaitsejõudude paraad ära jäeti.

Mitteametlikult algas üritus juba kell 7 Jaani kiriku eest, kust suunduti Toompeale lipu heiskamist vaatama. Sealt liiguti Reaalkooli juurde, et mälestada Vabadussõjas langenud Tallinna õpetajaid ja õpilasi.

Akadeemiliste organisatsioonide liikmed kogunesid aga kell veerand kaksteist uuesti Raekoja platsil. Seal tervitas neid Tallinna linnapea, kes jõi tudengite auks ära ka kannu õlut. Edasi suunduti riigikogu juurde, et kohtuda riigikogu esimehega.

Traditsiooniliselt lõppes rongkäik Stenbocki maja juures, kus tervitati vabariigi aastapäeva puhul peaministrit.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.