VE: Aasta ema ei kujuta elu pereta (VT)

Aasta ema ei kujuta elu pereta

Eelmisel kevadel aasta emaks valitud Kunda Ühisgümnaasiumi õpetaja Katrin Reimuse arvates saavad suurte laste probleemid alguse kodudest, kus pole mahti olnud väikeste lastega tegelda.


Viie lapse ema Katrin Reimus valmistus neljapäeval kodus pedagoogikaülikooli lõpueksamiks, ülejäänud pere pidi koolist ja töölt koju jõudma alles õhtul.

Millal on järeltulijatega kõige rohkem muret?

Küllap igas vanuses on omad mured. Arvan, et kui väikeste laste jaoks pole piisavalt aega olnud, tuleb suurte lastega eriti murdeeas rohkem probleeme. Mina kooliõpetajana võtan asja rahulikult, mõned teismeliste uksepaugutamised tuleb ära kannatada ja oodata, kuni kõik maha rahunevad.

Mida teie lapsed praegu teevad?

Vanem tütar Karin õpib Rakveres sotsiaaltööd, on praegu Kundas praktikal. Kaire on Viljandi Kultuurikolledþis esimesel kursusel, harib end noorsootöö vallas. Kolmikud Aare, Allan ja Asko õpivad kaheksandas klassis.

Mis võib põhjuseks olla, et laste arv eesti peres kogu aeg väheneb?

Eks põhjusi võib olla rohkem kui üks. Vanematel puudub turvatunne tuleviku suhtes. Ei saa kindel olla, et tööd jätkub. Iga ema mõtleb, et lastele peab tulevikus ka hariduse andma, et nad täiskasvanuna elus läbi lööksid.

Loe edasi Virumaa Teatajast

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.