VE: ametnik

Res Publica peab ametnikke parteitöötajaiks
Anneli Ammas
(15.12.2005)

Ruut Parteilane: “Pole vahet, kas inimene töötab erakonna kontoris või linnapea alluvuses.”

Kui paljud erakonnad on hoidnud oma liikmeid varjatult maksumaksja palgal, siis Res Publica peasekretär tunnistab nüüd avalikult, et linnapea nõunik on eelkõige ikkagi parteiametnik.

“Vastavalt 2003. aasta kevadel kokku lepitud reeglistikule on erakonna ametnikkond määratletud kogu selle tugistruktuuri ulatuses, mis erakonna poliitikuid erinevates erakonnaga kokkupuutuvates poliitika kujundamise ja elluviimise ahelates teenindab,” kirjutas Res Publica peasekretär Ott Lumi vastukirjas parteikaaslasele Enn Kirsmanile.

Kirsmani hämmastas, et teda tahetakse välja heita, sest ta ei tajunud linnapea Tõnis Paltsu nõunikuna töötades, et ta on partei palgal, ega teinud koduvallas piisavalt erakonna poliitikat.

“Ei ole vahet, kas inimene töötab näiteks erakonna Tallinna kontoris või linnapea alluvuses, kes on mandaadi saanud tänu erakonna liikmete tööle,” lisas Ott Lumi kirjas.

 

 

Res Publica Harju piirkonna juhatus otsustas möödunud nädalal, et Enn Kirsman, Matti Nappus ja Allan Pihlak tuleb erakonnast välja heita, sest nad ei kandideerinud läinud valimistel Res Publica nimelises nimekirjas.
Kui Nappusele ja Pihlakule sai ette heita, et nad ei läinud Saue linnas valimistele Res Publica nimekirjas, vaid valimisliidus, siis Kuusalus, kus kandideeris Kirsman, Res Publica nimekirja polnudki. Harju piirkonna juhatus heitis nüüd aga Kirsmanile ette, et ta seda nimekirja kokku ei pannud, kuigi erakond maksis talle Tallinna linnavalitsuse kaudu palka.

Palts maksis peale

“Ma ei olnud Tallinna linnavalitsuses töötades erakonna palgal ja enne seda, kui Tõnis Palts mind Tallinna endale appi kutsus, oli mul korralik töökoht ja palk, mis oli kaugelt kõrgem kui see, mida “erakond” mulle Tallinna maksumaksja arvelt maksis,” teatas Kirsman erakonnale.

Ta lisas, et Tõnis Palts maksis talle oma taskust palka juurde. “On ülimalt küüniline öelda, et olin Tallinnas erakonna palgal!”

Eilse seisuga polnud erakonna eestseisus Kirsmani väljaheitmist veel kinnitanud ja mees ei soovinud enne otsust midagi kommenteerida. “Ei saa teid keelata kirjutamast, kui teil on see kiri, ja sellele kirjale pole mul
praegu midagi lisada,” ütles ta.

Res Publicas on alanud nõiajaht?

•• Res Publica liige Enn Kirsman teatas möödunudnädalases kirjas erakonnakaaslastele, et tema väljaheitmise tegelik põhjus on see, et ta on erakonna aseesimehe Tõnis Paltsu meeskonnas ning on seetõttu langenud parteijuhi põlu alla.

•• Kirsmani sõnul ei näe Res Publica esimees Taavi Veskimägi teisitimõtlejail “oma” erakonnas kohta. Kirsman viitas Harjumaa piirkonna esimehele Henn Pärnale, kellega ta on eravestlustes neil teemadel rääkinud.

•• Res Publica peasekretäri Ott Lumi sõnul on inimeste väljaarvamise ettepanekuid tulnud ka Lääne-Virumaalt ja Valgast. Lumi sõnul on kokku kaheksa inimese väljaheitmise algatuse põhjus see, et valimistel kandideerisid mitmed erakonna nimekirja vastu või siis vedasid protsessi, mille tulemusena nimekirja ei saanudki sündida. A.A.

Eesti Päevaleht
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.