VE: Arro, Tõnis: … on võimalik elada ilma valeta

Tõnis Arro: Jaan Kross näitas, et on võimalik elada ka valeta

05.01.2008 13:42

Eesti Üliõpilaste Seltsi poolse järelehüüde oma seltsi auvilistlasele ütles Tõnis Arro, kelle sõnul andis Jaan Kross paljudele oma teostega märki, et ka kõige pimedamatel aegadel on võimalik elada ilma valeta.

 
Arro Tõnis.jpg: ... on võimalik elada valeta
Üliõpilasseltsi järelhüüde Jaan Krossile lausus Tõnis Arro.
Foto: Erik Peinar

«Mäletan seda märki, mida oma teoste ja eeskuju kaudu saatsid paljudele – on võimalik elada ilma valeta,» lausus Tõnis Arro täna Kaarli kirikus toimunud kirjanik Jaan Krossi matusetseremoonial.

Arro sõnul ei olnud Krossi panus Berliini müüri murendamisse sugugi väiksem, kui neil, kes seda 1989. aastal käsitsi tegid.

«See oli alanud juba ammu, sinu romaanide ja kangelaste, sinu artiklite kaudu ning õigupoolest jätkus see töö ikka edasi ka siis, kui füüsilisest müürist enam kivi-kivi peal ei seisnud,» kinnitas ta.

Tõnis Arro sõnul näitas Jaan Krossi põhiasjades  kompromissitu ja pisiasjades paindlik hoiak  paljudele teed rasketele aegadel.

 Arro tuletas oma järelhüüdes meelde Jaan Krossi sõbra, president Lennart Mere sõnu. Meri võrdles omal ajal kirjanikku Eesti vabariigiga, öeldes, et Eesti vabariigi katsumuste ja õnnestumuste kõige lühem kokkuvõte on Jaan Kross oma loominguga.

Toimetas Hanneli Rudi, Postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.