VE: Betti Alveri kirjandusauhind

Betti Alveri kirjandusauhinna pälvis Erkki Luuk
26.11.2003 18:10Raimu Hanson, reporter

Tartu kirjandusmajas sai äsja teatavaks tänavune Betti Alveri kirjandusauhinna saaja – Erkki Luuk, kes on tuntud ka kui kirjandus-, muusika- ja teatriarvustaja.

Auhinnažürii, koosseisus Ülar Ploom, Ele Süvalep, Jaanus Adamson, Janek Kraavi ja Karl-Martin Sinijärv, määras maineka kirjandusauhinna Luugile tema proosaraamatu «Ornitoloogi pealehakkamine» eest. Mõõtmetelt väheldase trükise on kujundanud raamatu autor koos Asko Künnapiga.

Möödunud aastal pälvisid Betti Alveri kirjandusauhinna Ülar Ploom kui luulekogu «Üks ja kogu. Sisse- ja väljavaateid viimasest viiest aastast» autor ning Leo Kunnas oma proosaraamatu «Sõdurjumala teener» eest.

Varem on sellesama auhinna saanud Mehis Heinsaar («Vanameeste näppaja»), Jürgen Rooste («Sonetid»), Kalju Kruusa («Meeleolu»), Kirsti Oidekivi («Tigudele»), Jaan Undusk («Kuum»), Valeria Ränik («Orb») ja Hannes Varblane («Mäel mis mureneb»).

Auhinda annab välja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond Eesti Kultuurkapitali toetusel. Auhinna statuut põhineb Betti Alveri testamendis väljendatud soovil tunnustada ilukirjanduslike debüütraamatute autoreid.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.