VE: BRC – Balti Realiseerimiskeskus

Liising viis maamehelt tehase vara
24.12.2003 07:59PM Online

Hansa Liising vedas eelmisel nädalal Simunas asuvast, liisingufirmale võlgu jäänud radiaatoritehasest minema liisingufirmale kuulunud vara. Tehaseomanik väidab, et minema viidi ka üheksa miljoni krooni eest tema isiklikke asju, kirjutab Eesti Päevaleht.

«Simunas toimus vägivaldne sissetung nagu parimates Ameerika filmides. Eelmise nädala esmaspäeva õhtupoolikul, pimeduse katte all tulid radiaatoritehasesse ligi 20 Balti Realiseerimiskeskuse (BRC) ja Hansa Liisingu Eesti (HLE) meest ja lükkasid mu jõhkralt kõrvale. Lõikasid ketaslõikuritega maha viilhalli ukse ja tungisid võõrasse hoonesse,» rääkis Simunas Terasekeskuse AS-i kinnistut ning VM Steeli AS-i ja oma isiklikku vara valvanud Voldemar Metsaroos.

Mehed tungisid Metsaroosi sõnul ilma ette teatamata võõrale kinnistule ja kahjustasid Terasekeskusele kuuluvat hoonet.

Pärast uste avamist käivitati tõstukid ja algas tehase sisustuse laadimine veoautodele. Peale kohapeal viibinud valvuri ei püüdnud seda tegevust tõkestada keegi, isegi mitte kohale kutsutud politsei.

Metsaroos väidab, et tema varast viidi minema omavalmistatud konvektorite keevituse pink, omaehitatud käsi-punktkeevitus, gofreerimispink, omatehtud puur-freespink, elektroonikasüsteem robotile, juhtimissüsteemide elektrikilbid jms.

«Ukse lõikasid maha minu alluvad. Meestel on Simunas 12 miljoni eest varasid, mis oli vaja kätte saada,» ütles Hansa Capitali Gruppi kuuluv BRC varamüügiosakonna juhataja Priit Maanurm.

«Liisingu rahad on vaja kuidagi tagasi saada, sest radiaatoritehase rentnik VM Steel AS keeldub maksmast. Kogu tegevus oli seaduspärane,» lisas Maanurm.

BRC makstud mehed vedasid kolme päevaga Terasekeskusele kuuluvast viilhallist ära ligi üheksa miljoni krooni eest minu isiklikku vara, kinnitas Metsaroos.

«Väga kahju, aga Eestis puudub igasugune kaitse omaniku varale. Ma tegin selle kohta avalduse kriminaalasja algatamiseks,» lisas Metsaroos.

Kohale kutsutud Väike-Maarja politseijaoskonna konstaabel Kauni Soone ei takistanud Metsaroosi sõnul BRC meeste tegevust kuidagi.

«Saan probleemist aru, aga Metsaroos peab oma probleemid ise lahendama. Ma ei olnud isiklikult kohal, aga ega politsei ei peagi sekkuma, kui vara ära viiakse,» ütles Väike-Maarja politsei juhtkonstaabel Heimar Lepiksoo.

Politsei ei takistanud Lepiksoo sõnul BRC ega Hansa Liisingu mehi vara väljavedamisel, sest politsei ei peagi valvama vara, mille omandisuhted pole selged.

Samas ei osanud Lepiksoo selgitada, miks ei peatanud politseinik vara äravedamist kuni omandisuhte selgitamiseni.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.