VE: de Saint-Exupery, Antoine – prantsuse kirjandusklassik

Endine Luftwaffe piloot usub, et tulistas alla Saint-Exupery lennuki

16.03.2008 21:10
Endine Saksa lennuväe Luftwaffe piloot, 88-aastane Horst Rippert usub, et just tema tulistas 1944. aastal Marseille’ lähedal alla Prantsuse kirjandusklassiku Antoine de Saint-Exupery lennuki.

 
Kirjanik ja lennunduspioneer Antoine de Saint-Exupery.
Foto: Repro

 Lähiajal ilmuvas raamatus «Saint-Exupery: viimane saladus», mille katkendeid avaldas Prantsuse ajalehe Le Figaro nädalavahetuseajakiri, tunnistab Rippert, et just tema tulistas kuulsa kirjaniku juhitud lennuki Marseille’ lähedal alla, vahendas Reuters.

Saint-Exupery, kes sai maailmakuulsaks paljude raamatutega, millest tuntuim on vahest «Väike prints», jäi kadunuks luurelennul, tema surnukeha ei õnnestunud leida.

Kuigi Rippert pole päris kindel, et lennuki, mille ta alla tulistas, piloodiks oli just kuulus kirjanik, kardab ta siiski, et pigem see nii oli.

Rippertile meeldib Saint-Exupery looming väga, kuid ta rõhutas usutluses raamatu autoritele, et ei saanud ju kuidagi teada, et lennuki piloodikabiinis viibis ta lemmikkirjanik.

Antoine de Saint-Exupery oli oma aja novaatorlik lennukipiloot, kes 1940. aastal, kui natsi-Saksamaa Prantsusmaa okupeeris, New Yorki põgenes. Hiljem ta naases ning teenis Vaba Prantsusmaa õhujõududes, olles surma hetkel 44-aastane.

Toimetas Raul Sulbi, Postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.