VE: Eesti Põlevkivi AS

Eesti Põlevkivi teenis aastaga kasumit 182 miljonit krooni
Majandus Märtsis lõppenud 2003./2004. majandusaastaga teenis AS Eesti Põlevkivi puhaskasumit 182 miljonit krooni.

SALUUT KAEVURITE MOODI: kuigi Eesti Põlevkivi kasum vähenes eelmise majandusaastaga võrreldes 53 miljoni krooni võrra, on kaevanduskontserni majandusnäitajad jätkuvalt head.

Majandusaasta käive ulatus 1,82 miljardi kroonini, mis oli 8 miljonit krooni mullusest suurem. Põlevkivi müügimaht kasvas aastaga 5 protsendi võrra ja ulatus 14,35 miljoni tonnini. Müügi ja käibe kasvust hoolimata jäi kasum 53 miljoni krooni võrra väiksemaks kui eelmisel majandusaastal.

“Kasumi vähenemisest hoolimata on Eesti Põlevkivi majandustulemustega igal juhul rahul. See pole mingi katastroof, sest kasum on endiselt väga hea, ulatudes 10 protsendini käibest,” ütles Eesti Põlevkivi avalike suhete juht Raivo Lott.

Loti sõnul oli kasumi vähenemine tingitud paljude kulutuste suurenemisest lõppenud majandusaastal. Ettevõttes oli ligemale 10protsendiline palgatõus. Töömahu suurenemise tõttu tuli veidi suurendada töötajate arvu. Erakordse suurvee tõttu tuli teha tavalisest rohkem kulutusi elektrile pumpade käigushoidmiseks. Metalli hind kallines aastaga ligemale 60 protsenti. “Sellises olukorras hakkab enamik ettevõtteid tõstma oma toodangu hinda. Eesti Põlevkivi aga seda teed ei läinud ja ka praeguste majandustulemuste juures ei näe me vajadust lähitulevikus tõsta põlevkivi hinda, mis pole kallinenud juba 1999. aastast,” ütles Lott.

Eesti Põlevkivi suurim klient on AS Narva Elektrijaamad, kes ostis ära 84 protsenti põlevkivi aastasest müügimahust. Majandusaasta kaevandamismaht oli 14,1 miljonit tonni ja see jagunes täpselt pooleks allmaakaevanduste ja karjääride vahel.

Kaevanduskontsern võttis aasta jooksul kasutusele uut põhivara 377 miljoni krooni eest. Suurim investeering oli Narva karjääri paljandusekskavaatori rekonstrueerimine, mis läks maksma 41,2 miljonit krooni. Estonia kaevanduses läks käiku uus põlevkiviõlil töötav katlamaja, mille maksumus oli 10 miljonit krooni.

Eesti Põlevkivi tasus 2003./2004. majandusaastal riigile ja omavalitsustele loodusvarade kasutamise eest 87 miljonit krooni ja saastetasu 14 miljonit krooni.

ERIK GAMZEJEV
Põhjarannik, 12.06.2004

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.