VE: Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP)

(08:05 19.08.2003)

Vabadusvõitlejad tähistavad ERSP aastapäeva

Uudise pilt

VILJANDI, 19. august (EPLO) – Kolmapäeval tähistavad noored ja vanad iseseisvusmeelsed Pilistveres 15 aasta möödumist Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei asutamisest, kirjutab Sakala.

Pilistvere koguduse õpetaja ja Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP) asutajaliige Vello Salum ütles, et tegu on märkimisväärse tähtpäevaga, sest ERSP oli esimene mittekommunistlik partei kogu sotsialismileeris. “Siit sai alguse ikestatud rahvaste liikumine.”

Üritus algab keskpäeval piduliku jumalateenistusega. “Ka 15 aasta tagune asutamiskoosolek algas samal kellaajal ja samas kohas,” rääkis Salum.

Jumalateenistusele järgneb kõnekoosolek, kus Isamaliidu meediajuhi Margus Tsahkna sõnul saavad kõnelda kõik kohaletulnud.

“Seal ütlevad oma seisukoha Eesti tuleviku kohta välja need inimesed, kes on meie iseseisvuse välja võidelnud,” ütles pressijuht. “Ja nad on Euroopa Liidu kui rahvusriikide ühenduse poolt.”

Ka õpetaja Salum rõhutas Euroopa Liiduga ühinemise tähtsust. Tema väitel on halvem variant see, kui me liidu ukse taha jääme. “Siis oleme rohkem Venemaa või USA poliitika mõjusfääris.”

Tsahkna teatel on üritusele kutse saanud paljud omaaegsed ja praegused poliitikud. Tema teada peaks lisaks toonastele ERSP juhtfiguuridele Tunne Kelamile, Lagle Parekile (pildil) ja Mati Kiirendile tähtpäevast osa võtma mitu praegust tipp-poliitikut. “Näiteks on lubanud kohale tulla Mart Laar ja Peeter Tulviste, aga osalejaid tuleb teistegi erakondade ridadest.”

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.