VE: Emajõgi piirab Tartut

Emajõgi piirab Tartut 17.01.2005 00:01PM
Ka talve kohta tavatult kõrge Emajõgi on juba roninud kaldaäärsetele kõnniteedele, veetaseme tõusu jätkumine ähvardab madalamate alade teid ja hooneid.

Emajõe tase oli eile lõunaks jõudnud 242 sentimeetrit üle Tartu vaatlusposti kokkuleppelise nullpunkti, millega seljatas jaanuarikuu kõigi aegade rekordi – pärit aastast 1992 – nelja sentimeetriga.

Tartu hüdroloogiajaama hüdroloog Ene Randpuu aga hoiatas, et kui ilm pöörab külmaks, püsib 5-6 kraadi miinuses mitu päeva järjest ja kui veel lisandub lumesadu, võib veetase järsult kerkida mitmekümne sentimeetri võrra, sest lobjakane jää kitsendab voolusängi.

Samal teemal:
Järvede ja jõgede veetase ei taha alaneda 

Reedel saadetud teadaandes kutsus ka Tartu linnavalitsus madalamate alade elanikke tähelepanelikkusele Emajõe veetaseme võimaliku tõusu suhtes. Üle tuleks vaadata nii keldrid kui ka majaümbrused.

Vesi ohustab Tartu vanglat, kus direktor Andrus Kõre hinnangul on suur tõenäosus, et vesi tungib müüride vahele. Uputuse vältimiseks on kaalumisel vangla kindlustamine liivakottidega.

Tartu veevärgi juhataja Toomas Kapp ütles, et veevärk on alustanud ettevalmistusi üleujutuse vältimiseks.

xxx

 

Tartu hoiatab Emajõe veetaseme tõusu eest 
14.01.2005 14:34PM Online

Tartu linnavalitsus hoiatab madalamatel aladel elavaid tartlasti Emajõe veetaseme võimaliku tõusu eest.

Emajõe veetase on praeguse aastaaja kohta tavatult kõrge ning oodatava külmalaine tõttu võib veetase tõusta veel kuni pool meetrit, teatas Tartu linnavalitsus.

Tänase hommikuse seisuga on Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel veetase Emajões 31,88 meetrit üle Kroonlinna nulli.

1999. aasta uputuse ajal oli veetase Emajões 32,58 meetrit üle Kroonlinna nulli.

Linnavalitsuse planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku sõnul tasub eriti tähelepanelik olla Ihastes Salutähe tänava majade elanikel ning Ranna puiestee ja Rannakajaka tänava Emajõe-poolsete majade elanikel.

Ranniku sõnul võib ohtu sattuda osa Supilinnast, kus vesi võib veetaseme tõusu ajal hakata üles lööma kraavidest ja sadevee truupidest.

Tähelepanelik tasub olla ka Ujula tänava ja Ranna tee elanikel ning Puiestee-Jaama-Paju ristmiku juures elavatel inimestel.

Tartu veevärk on üleujutuse korral valmis vett madalamatelt aladelt välja pumpama.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.