VE: Enya

Enya laulab uuel albumil väljamõeldud keeles
21.11.2005 18:32PM Online
 Iiri päritolu lauljanna Enya esitab oma 5. detsembril ilmuval albumil «Amarantine» kolm laulu väljamõeldud loxiani keeles, edastab Reuters.

Enya.JPG: Uuel albumil on kokku 12 laulu, millest kolm on sõnade autori Roma Ryani välja mõeldud loxiani keeles, üks jaapani keeles ning ülejäänud inglise keeles.

Enya ütles täna uut albumit tutvustaval pressikonverentsil, et kolm laulu «Water Shows the Hidden Heart», «Less Than a Pearl» ja «The River Sings» ei kõlanud inglise, gaeli ega ka ladina keels kuigi hästi ning see asjaolu aitas kaasa loxiani keele sünnile.

Enne uue albumi väljaandmist toimunud pressikonverentsil kinnitas lauljanna, et ka seda albumit lindistati samamoodi nagu kõiki eelnenuid.

«Vahe oli ainult selles, et väljamõeldud keeles laulud võtsid lisaaenergiat, kuna ma pidin harjuma uudse keelestruktuuriga ning seda muusikasse sobitama,» kinnitas Enya.

Enya lisas, et ta on ka varem laulnud väljamõeldud keeles. 2001. aastal valminud filmi «Sõrmuste isand: Sõrmuse Vennaskond» taustamuusikale kirjutatud sõnad ei kõlanud inglise keeles hästi ja ka selle jaoks kasutati Tolkieni väljamõeldud haljakeelt.

Igale oma uuele laulule on Enya siiani ise meloodia kirjutanud, kuid juba alates 1987. aastast on olnud sõnade autoriks Roma Ryan.

Enya albumite tootjaks on aga Roma Ryani abikaasa Nicky Ryan.

Enya viimastel, maailmas müügirekordeid püstitanud albumitel võib teda laulmas kuulda nii inglise, gaeli, ladina, uelsi ja hispaania keeles ning nüüd ka loxiani keeles.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.