VE: Erm, Anne – jazzikuninganna

Anne Erm murdis New Yorgis jalaluuKatrin Pauts, neljapäev. 29. jaanuar 2004

 

Kalev Lilleorg
KARKUDEL: New Yorgi tänaval komistades murdis Anne Erm jalaluu.

Jazzkaare peakorraldaja Anne Ermi reisi varjutas õnnetus – 7. Avenüü ja 34. tänava ristmikku ületades murdis ta jalaluu.
Katrin Pauts

New Yorgist naasnud Anne Erm on tagasi Eesti Raadio toimetajatoolil, jalg kipsis. Tooli kõrval on kargud.

Anne hääl on veidi väsinud ja nukra varjundiga. Ta on löödud ootamatust liikumisvabaduse piirangust – ühes varasemas intervjuus kinnitas ta, et 24tunnisest ööpäevastki jääb talle väheseks.

Manhattani südames juhtunud õnnetut komistamist meenutab Anne Erm kidakeelselt: «Tänavat ületades oli äkki tunne, et hakkan õhku tõusma – ja oligi kogu lugu.» Mis õieti juhtus, ajab teda siiani segadusse. Ehkki New Yorgis on praegu üsnagi külmad talveilmad, ei olnud tänav tema sõnul põrmugi libe. «Täielik müstika. Ma ei saanudki aru, kuidas see niimoodi võimalik on.» Varem pole ta ühtki konti murdnud, seetõttu tundub toimunu talle iseäranis kummaline.

Kuid õnnetus ei kahanda Ermi elevust, kui ta räägib muljeist. Jazzkaare juht käis Ühendriikides maailma suurimal jazziüritusel, rahvusvahelise jazziassotsiatsiooni IAJE aastakonverentsil. Jazziaasta tippsündmusel tal midagi olulist jalaga juhtunud õnnetuse tõttu tegemata ei jäänud. Anne kohtus trompetivirtuoosi Randy Breckeriga, keda on oodata kevadisele Jazzkaarele, samuti Eesti jazzisõprade vanade tuttavate M-Pacti, Take6, New York Voices’i, Kurt Ellingu jpt. muusikutega – pigem jääb talle New Yorgi reisilt meelde siiski see.

21.-24. jaanuarini väldanud konverentsil olid kohal maailma jazzistaarid, plaadi- ja muusikariistade firmad, festivalide korraldajad, õppejõud, tudengid – ligi 7000 asjatundjat.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.