VE: Grauberg, Jüri – Varangu vanaJüri

Jüri_v_Grauberg.jpg: Jüri Grauberg on sündinud Varangul. Õppinud nii Varangu 7-kl. Koolis (1953-60) ja Kiltsi 8-kl. Koolis (1960-63).  Seega Pandivere mailt pärit inimene.

Jüri on oma töö kõrvalt (elektrispetsialist) tegelenud peamiselt kirjutamisega. Tema humoreskide paremik, mis on ilmunud erinevatel aegadel ajalehtedes, raadios ja televisioonis, on üles pandud Interneti
aadressil http://www.grauberg.pri.ee

Viimasel ajal on romaanide kirjutamine hakanud rohkem huvi pakkuma kui humoreskide vorpimine. Töö tunnistuseks on Härmametsa Talu Kirjastuse
(http://www.hot.ee/harmametsa) kaasabil ilmunud 2000. aasta detsembrikuu viimastel päevadel Jüri v. Grauberg’i esikromaan “Otsa uus perenaine”.

2005 aasta lõpus ilmus tänu kirjastusele Tormikiri (http://www.tormikiri.ee) Jüri v.Grauberg´i teine romaan – “Labida peal”, milles kirjeldatakse kahe väga erineva mehe eluvõitlusest, arusaamadest ning eneseteostusest kaasaegses Eestis.

2006 aasta viimastel päevadel ilmus kavandatava trioloogia esimene raamat “Läbi räga”, kus kirjeldatakse talupoisi ja tema lähedaste elu ning tegemisi möödunud sajandi viiekümnendatel aastatel.

Trioloogia järgmistes raamatutes, mis peaksid ilmuma vastavalt 2007 ja 2008 aastal, kirjeldatakse peategelase  elu ja tegemisi möödunud sajandi seitsmekümnendatest aastatest kuni kaasajani välja….

Järgnevaid muutusi vaata http://www.grauberg.eu

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.