VE: Gref, German – Venemaa majandusarengu minister, pragmaatik

Gref: Venemaa ei peaks kehtestama Eesti vastu sanktsioone
17.01.2007 12:59

 

Venemaa majandusarengu minister German Gref ei pea vajalikuks kehtestada seoses puhkenud tüliga sõjahaudade ümber Eesti vastu majandussanktsioone.

 
Gref_German.jpg:  
Venemaa majandusminister German Gref
Foto: Reuters/Scanpix

Gref tunnistas küll, et «sanktsioonid on võimalikud», kuna eelmisel aastal vastu võetud seadus annab presidendile «erakorralistes situatsioonides erakorralised volitused», kuid teatas samas, et ta ise ei poolda sellist lähenemist, vahendab Ria Novosti .

«Ma loodan, et see pole selline juhtum,» ütles Gref ajakirjanikele pärast valitsuse infotunni lõppu täna riigiduumas.

Ministri sõnul tundub talle, et Venemaal on aegamööda kujunemas Balti riikidega konstruktiivsed suhted. «See on näha meie suhetes Leedu ja Lätiga. Ma loodan, et sama saab olema ka Eestiga,» tunnistas Gref.

Ta oli kindel, et pragmaatilised majandushuvid, mis nõuavad koostööd, annavad tooni ja kujundavad ka edaspidist poliitilist pilti.

«Sankstioonide ja ähvarduste toon peab kaduma ennast austavate riikide suhtlusest,» lisas minister lõpetuseks.

Vene riigiduuma kavatseb juba täna arutada pöördumist valitsuse poole üleskutsega seada majandus- ja kaubanduskoostöö Eestiga sõltuvusse sellest, kas Eesti võimud hakkavad rakendama eelmisel nädalal vastu võetud sõjahaudade kaitse seadust Nõukogude monumentide vastu.

Toimetas Oliver Tiks, PM online

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.