VE: Hint, Hants – spordi- ja ärimehest linnapea

(13:19 18.06.2003)

Kohtla-Järve linnapeaks sai Hants Hint

Uudise pilt
Foto: Rauno Volmar

TALLINN, 18. juuni (BNS) – Kohtla-Järve linnavolikogu valis kolmapäeval uueks linnapeaks senise volikogu esimehe Hants Hindi, keda toetasid Keskerakonna saadikud, Res Publica nimekirjas volikogusse valitud saadikud ning ka osa Eestimaa Ühendatud Rahvapartei saadikuid.

Hint ütles BNS-ile, et tema poolt hääletas 22 volinikku 33 kohalviibinust. Vastu hääletas kaheksa saadikut ja erapooletuid oli kolm.

35-liikmelisest Kohtla-Järve volikogust oli kolmapäeval kohal 33 liiget.

Kohtla-Järve võimukoalitsioon, kuhu kuuluvad Keskerakonna ning Res Publica nimekirjas volikogusse valitud saadikud, esitas Hindi linnapeakandidaadiks teisipäeval.

Hint ütles, et praegu pole veel teada, millal volikogu valib uue esimehe. Teisipäeval BNS-ile antud intervjuus ei soovinud ta kommenteerida ajalehe Põhjarannik väidet, mille järgi kavatseb koalitsioon valida volikogu esimeheks kohtu otsusega linnapea kohalt tagandatud Valeri Korbi.

Mitu Kohtla-Järve volikogu saadikut kinnitas eelmisel nädalal Põhjarannikule, et linna võimuladvik kavatseb valida Res Publica liikmena kandideerinud volikogu esimehe Hants Hindi linnapeaks ja Keskerakonda kuuluva linnapea Valeri Korbi volikogu esimeheks. Korb oli Kohtla-Järve volikogu esimees ka aastatel 1999-2002.

Linnavolikogu kantselei juht Elna Schmidt ütles, et kohtu all olemine ei tohiks olla takistuseks Korbi linnavolikogu esimeheks valimisel.

Res Publica ainus esindaja Kohtla-Järve volikogus Erika Kruup esines kolmapäeval enne linnapea valimisi volikogus üleskutsega anda moraalne hinnang Valeri Korbi juhitud linnavalitsuse tegevusele ja distantseeruda avalikult Korbi juhitavast linnavõimust.

“Valeri Korbi võimuperioodi Kohtla-Järvel on ilmestanud pidevad skandaalid, kahtlused linnavara kuritarvitamises ja kohtuprotsessid. Valeri Korb on praegu kohtu all kahtlustatuna tõsises kuriteos,” ütles Kruup avalduses.

Kohtla-Järve 35-liikmelises volikogus kuulub 17 kohta Keskerakonnale. Mullu novembris sõlmisid nendega koalitsioonileppe kolm Res Publica nimekirjas volikogusse pääsenud saadikut, peale Hindi veel Vjatšeslav Akimov ja Jüri Reiska. Res Publica viskas Hindi ja Akimovi Keskerakonnaga leppe sõlmimise eest erakonnast välja.

Tartu ringkonnakohus jättis üle-eelmisel nädalal jõusse Jõhvi halduskohtu otsuse, mis tühistas Valeri Korbi linnapeaks valimise mullu novembris.

Kohus leidis, et volikogu poleks tohtinud võtta Korbi linnapeana avalikku teenistusse, kuna ta on kohtu all süüdistatuna Kohtla-Järve eelarveraha riisumises ja ametialases võltsimises.

Kruup ütles, et sellele vaatamata surus Kohtla-Järve tänane võimuliit Keskerakonna juhtimisel Valeri Korbi möödunud aasta sügisel linnapeaks.

“See samm on tõsiselt kahjustanud meie kodulinna mainet. Eesti avalikkus teab Kohtla-Järvet endise linnapea kohtulugude kaudu, mis hajutavad tähelepanu meie linna rasketelt sotsiaalsetelt ja majanduslikelt probleemidelt,” ütles ta.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.