VE: Iraagi massihävitusrelvad Süürias peidus

Süüria ajakirjanik: Iraagi massihävitusrelvad on Süürias kolmes paigas

Scud.jpg:  
Scud-rakettide kandja.

AMSTERDAM, 22. jaanuar (EPLO) –Süüria ajakirjanik Nizar Najoef, kes hiljuti põgenes kodumaalt Lääne-Euroopasse ning on tuntud Süüria režiimi kritiseerimise pärast, teatas esmaspäeval, et teab kolme paika Süürias, kuhu on peidetud Iraagi massihävitusrelvad.

Mees saatis sellekohase kirja Hollandi ajalehele De Telegraaf, kirjeldades massihävitusrelvade asukohti, vahendas infoportaal DEBKAfile.

Najoefi sõnul on al-Baida linna alla Põhja-Süürias kaevatud tunnelid, mis on maa-aluse tehase osa. Selle tehase ehitasid sinna põhjakorealased ning see on mõeldud Süüria Scud-rakettide valmistamiseks. Sinna on peidetud Iraagi keemiarelvad ja pikamaaraketid.

Teine koht, kuhu on Najoefi sõnul peidetud massihävitusrelvi, on Tal Snani küla Salamija linnast põhjas, kus asub suur Süüria õhuväebaas. Ajakirjaniku sõnul on Iraagi massihävitusrelvade eluolulised osad sinna peidetud.

Kolmanda kohana märkis Najoef Sjinsjari linna Süüria-Liibanoni piiri ääres.

</SCRIPT>Najoef kirjutas, et Iraagi massihävitusrelvade viimine Süüriasse organiseeriti Saddam Husseini vabariikliku kaardiväe komandöride poolt, sealhulgas oli organiseerijaks Süüria presidendi Bashar al-Assadi nõbu Assif Shoakat.

Najoef, kes on võitnud preemiaid ajakirjandusliku aususe eest, ütles, et kirjutas selle kirja seepärast, et tal on ravimatu vähk.

Alles kolmapäeval mainis USA senati luurekomisjoni esimees Pat Roberts, et mõningat murelikkus tekitab võimalus, et Iraagi massihävitusrelvad viidi Süüriasse. Roberts, USA presidendi George Walker Bushi Vabariikliku Partei juhtiv liige ütles kolmapäeval, et tema hinnangul võisid mõned massihävitusrelvade saadetised minna Süüriasse, samas ta ei täpsustanud oma väidet.

Iraagi naaberriik Süüria on eitanud USA varasemaid süüdistusi massihävitusrelvade evimises ning terroristide toetamises.

USA asepresident Dick Cheney kinnitas aga, et USA jätkab massihävitusrelvade otsimist Iraagis. „See võtab mõningase märkimisväärse lisaaja vaadata kõikidesse paikadesse Iraagis, kust võib selliseid asju leida,” sõnas ta.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.