Kaia Kanepi: esireketit tahab igaüks võita!

09. jaanuar 2008
EPLO,
Autor: Jaan Jürine

Naiste tennise liider Justine Heningi on ainult inimene. Igaüks tahaks võita nimelt teda.

Täna varahommikul on Kaia Kanepi karjääris tähelepanuvääriv hetk. Esmakordselt elus saab Kanepi võimaluse mängida maailma esireketiga, kelleks on belglanna Justine Henin. Mäng peetakse Sydney olümpiapargis asetseva tennisekompleksi peaväljakul.

“Ootan mängu Justine’iga samasuguse kannatamatusega nagu tennisesõbradki. Olen küll mänginud esikümne tüdrukutega, aga mitte kunagi esireketiga,” kuuldus eile Sydneyst Kanepi rahulik hääl, kus oli pisut elevuse noote.

Kas naiste tennise liidri vastu väljakule minna on teisem tunne, kui kohtuda suvalise tipp-mängijaga? “Kindlasti. Juba selles mõttes, et just esireketit tahab igaüks võita. Ka mina. Niisugune võit oleks juba super!” selgitas Kanepi, tunnistades, et ta vastast ei pelga. “Tunnen ta mängu, aga miks ma kartma peaksin…”

Võimaluse Heniniga kohtumiseks andis pääsemine Sydney WTA turniiri veerandfinaali, mis tuli 3:6, 6:3, 6:3 võiduga rootslanna Sofia Arvidssoni üle. Kanepi vana vastane: kui arvestada ka noorteklassis peetud mänge, juhib Kanepi Arvidssoni vastu omavahelistes mängudes 8:1.

Kanepi on võitnud WTA teise tugevuskategooriaga Sydney turniiril viis mängu jutti. “Päris hästi on välja tulnud. Millega ma rahul ei ole, on mängu algused. Põhiturniiri esimeses ringis läks esimene sett, Arvidssoni vastu samuti. Ei saa kohe õiget rütmi kätte,” hindas Kanepi.

Eestlanna on Austraalia suvega kohanenud. “Kuumust on kohati liigagi, sajud pole viimastel päevadel seganud. Vorm läheb ülesmäge.”

Uus treener

Tänavusel Austraalia-turneel saab esimese tugevusproovi Kanepi vastne koostöö rootslase Fredrik Loveniga, kes omakorda saab soovitusi Rootsis resideerivalt konsultandilt Magnus Larssonilt.

“Õpime Fredrikuga alles teineteist tundma. Igal treeneril on oma käekiri. Mõni rõhutab mentaalset, teine füüsilist, kolmas mängulist poolt. Fredrik täidab Magnuse juhiseid. Olen ka ise Larssoniga sõnumeid vahetanud või helistanud,” leidis Kanepi, kes peab oma mõlemat juhendajat tähtsaks.

“Üks on rohkem strateeg, teine igapäevase töö tegija. Vajan inimest, kes saab mind olulisematel turniiridel saata,” selgitas  Kanepi. Lepingu kohaselt on Loven Kanepi päralt 30 nädala jooksul aastas.

Sydney turniiril kolmandasse ringi jõudmise eest on Kanepi saanud 70 edetabelipunkti ja 14 130 dollarit. Kanepi on ka varem kolmel korral Sydneys mänginud, kuid pole pääsenud põhitabelisse.

Clijstersi vastu võitis seti

•• Seni kõige kuulsam vastane on Kanepil olnud samuti belglanna Kim Clijsters (pildil), kes paiknes mängu ajal maailma edetabeli kuuendal real.  Kohtumine peeti 2006. aasta novembris Hasseltis, kus eestlanna ja belglanna võitlesid esikoha eest.

•• Kanepi mängis hästi, võitis isegi seti, ent lõpuks tuli tunnistada Clijstersi 6:3, 3:6, 6:4 paremust. “Ei tundnud mingit aukartust ega närvilisust – lihtsalt mängisin, täitsin rahulikult oma plaani,” sõnas Kanepi toona.

•• Otsustavale duellile elas Tallinnas Hiiu pubis Eurosport 2 telekanali vahendusel häälekalt kaasa täismaja rahvast, lisaks tuhanded kodus teleri ees.

xxx

Kaia Kanepi alistus maailma esireketile

09. jaanuar 2008 kl 08:43
PMO, toimetaja: Kadri Masing

Kaia Kanepi kaotas Sydneys toimuval 600 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga tenniseturniiril naisüksikmängu veerandfinaalis maailma esireket Justine Heninile 2:6, 0:6.

Kanepi kohtumine algas kehvalt – oma kolmest esimesest pallingugeimist kaotas ta kaks ning jäi taha 1:4, kirjutab ETV Sport.

Seejärel suutis Kanepi aga puhtalt võita belglanna pallingugeimi (2:4.). Seitsmendas oli eestlanna 40:15 ees, kuid kaotas selle siiski ning ka järgmise geimi (2:6).

Teises setis eestlanna oma mängu ei leidnudki. Ta kaotas kõik kolm enda pallingugeimi ning kogu seti kuivalt 0:6. Kokku kestis kohtumine 52 minutit.

Kanepi jaoks on Sydney võistlus lõppenud, Henin pääses edasi poolfinaali.

Põhiturniiri avaringis oli Kanepi 3:6, 6:1, 7:6 (8:6) parem slovakitarist Dominika Cibulkovast (WTA 49). Kaheksandikfinaalis alistas ta 3:6, 6:3, 6:3 rootslanna Sofia Arvidssoni (WTA 97).

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.