VE: karpkala

Emajõgi andis Tartus välja piraka karpkala
09.03.2005 00:01

Pühapäeval Emajõest õngitsetud karpkalast kõnelemine võtab Harry Tikerpuu endiselt naeru pugistama. Kalal oli ninast sabaotsani pikkust 78 sentimeetrit, kaalu 9,5 kilo. «Väike värin tuli ikka sisse küll,» muheleb 37-aastane kraanajuht.

Tikerpuu polnud läinud pühapäeva hommikupoolikul veel tundigi jääl olnud, kui sikuska jäi järsku nagu kännu taha kinni. Nii Tikepuu mõtleski: küllap takerdus kuhugi põhjaprügisse. Tasapisi õnnestus tal tamiili Kroonuaia silla juurest mõnikümmend meetrit ülesvoolu olevast jääaugust välja sikutama hakata. Võttis tükk aega ettevaatlikku tirimist, enne kui kala auguni jõudis ja selgeks sai, kellega üldse tegemist.

Karpkala.JPG:

Kala oli nii suur, et ei mahtunud jääaugust väljagi, appi tõttas aga üks kõrval õngitsenud vene mees, kes aitas augu suuremaks teha. Nii saadi priske saak kätte. Sinnamaani polnud Tikerpuul veel näkanud, pärast oli aga rõõmu juba liialt, et veel konksu leotada. Hiiglaslik karpkala jäigi sel päeval ainsaks.

«Sellist kala pole minul varem trehvand,» nentis mees. «Karpi olen ainult korra elus Emajõest põhjaõngega saanud. Eelmisel suvel sai sõber mul pea sama koha pealt, Liiva tänava otsast, 14-kilose karpkala. Tavaliselt tuleb välja paari-kolmekiloseid karpe.»

Seekordne saak läks marineerimiseks. «Suitsutada sellist ilmselt ei kannataks – kes seda rasva sööb,» arvas õnnelik õngemees.

Tartu Postimees

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.