VE: Keemiarelv Iraagis

Taanlased leidsid Iraagist võimalikke keemiarelvi
(10:57 11.01.2004)

BAGDAD, 11. jaanuar (Reuters-EPLO) – Taani väed Iraagi teatasid võimaliku keemiarelva leidmisest Iraagist.

Iraak2.jpg:

Taani teatas, et väed leidsid 36 suurtükimürsku, mis olid Lõuna-Iraaki maetud, ning esialgsed keemiarelvatestid näitasid, et need võivad sisaldada villgaasi. Mürsud olid maetud vähemalt 10 aasta eest ning paigas võib neid olla maetud veel sadakond.

„Kõik seadmed näitasid, et tegemist on sama tüüpi keemilise ainega, täpsemalt villgaasiga,” teatas Taani armee keskstaap. Praegu tehakse neile edasisi teste, tulemuste saamiseni võib minna veel paar päeva.

Villgaasi kasutas Iraagi eksdiktaator Saddam Hussein 1980.-1988. aastani kestnud Iraani-Iraagi sõjas. Tegemist on illegaalse relvaga, mida Saddam väitis olevat hävitanud.

Allikas

xxx

Süüria eitab Iraagi relvade varjamist

BNS
26. jaanuar 2004 5:46
Iraak - rakett
Reuters/Scanpix

Süüria eitas pühapäeval USA süüdistusi Iraagi massihävitusrelvade varjamises, märkides, et Washington püüab sellega hoopis ise varjata ebaõnnestumist Iraagis.

“Selle (süüdistuse) eesmärk on eksitada (avalikku arvamust). Iraagis ei ole leitud mingeid massihävitusrelvi, kuidas nad saaksid olla Süürias?” ütles infominister Ahmad al-Hassan ajakirjanikele.

USA senati luurekomisjoni esimees Pat Roberts ütles kolmapäeval, et välistatud pole Iraagi massihävitusrelvade jõudmine Süüriasse.

Damaskus on korduvalt eitanud USA süüdistusi massihävitusrelvaprogrammide olemasolust.

“Nad püüavad varjata oma ebaõnnestumist,” ütles Hassan pärast kohtumist Iraagi ajakirjanike ja kunstnike delegatsiooniga Damaskuses.

USA president George W. Bush kasutas väidet Iraagi massihävitusrelvadest tulenevast ohust ettekäändena sõja alustamiseks mullu märtsis.

Iraagis keelatud relvi otsinud USA meeskonna juht David Kay aga astus reedel ametist tagasi ning ütles, et tema arvates ei olnud Iraagil massihävitusrelvavarusid.

BNS
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.