VE: Keevallik, Andres – euroinsener, tehnikateadlane, professor

Andres Keevallikust saab Helsingi Tehnikaülikooli audoktor
Postimees, 31.03.2008 12:35

 
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) arendusprorektor professor Andres Keevallik promoveeritakse kolmapäeval, Helsingi Tehnikaülikooli 100. aastapäeva aktusel selle kõrgkooli audoktoriks.

Keevallik pälvis audoktori tiitli väljapaistva panuse eest Helsingi ja Tallinna tehnikaülikooli koostöö edendamisel aastatel 2000-2005, mil ta oli TTÜ rektor, teatas TTÜ pressiesindaja.

Professor Keevallikul on kaalukas osa ka Läänemeremaade ülikoolide konsortsiumi BALTECH raames tehtava koostöö edendamiseks.

«Helsingi Tehnikaülikool on Tallinna Tehnikaülikooli kauane ja aktiivne koostööpartner,» sõnas vastne audoktor Keevallik.

Ta lisas, et Soomes on päevakorral ülikoolireform, mille eesmärk on saavutada suurem läbilöögivõime ja efektiivsus. Helsingi Tehnikaülikooliga on näiteks kavas liita kunsti ja disaini ning majanduskallakuga kõrgkoole.

«Jõudude kontsentreerimise suunal peaks liikuma nii Eesti ülikooliharidus tervikuna kui ka Tallinna Tehnikaülikool,» märkis Keevallik.

Lisaks Andres Keevallikule antakse audoktori tiitel näiteks ka Soome presidenile Tarja Halonenile, Nobeli preemia laureaadile, füüsik Douglas D. Osheroffile (Stanfordi Ülikool), Rootsi Kuningliku Tehnoloogiaülikooli endisele rektorile Anders Flodströmile, firma Genelec Oy tegevjuhile Ilpo Martikainenile jt.

Esimene audoktorite promoveerimine toimus Helsingi Tehnikaülikoolis 1934. aastal. Seekordne promotsioon on järjekorras 20. ja kokku on selle aja jooksul promoveeritud 132 audoktorit.

Eestlaste seast on Helsingi Tehnikaülikooli audoktori tiitli pälvinud veel akadeemik Boris Tamm aastal 1988.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.