VE: Kiivrita – disklaff !!

Kiivrita prominendid diskvalifitseeriti

 

www.DELFI.ee
20. juuli 2004 9:08
Toomas Savi
DELFI

Tartu rattaralli võistlejatele hiljuti laiali saadetud ametliku finiðiprotokolli prominentseim nimekiri pole mitte esikolmik, vaid 69 kilomeetril diskvalifitseeritud meeste oma.

Ilma kiivrita sõitmise eest diskvalifitseeriti võistleja number 4000 — Savi, Toomas, number 4001 — Maruste, Rait ning number 5263 — Mugur, Roman, kirjutab SL Õhtuleht.

Klubi Tartu Maraton sekretariaadi juht Aet Nurm tunnistab, et vaid kolm meest olid tõesti need, kelle puhul märkisid nii stardi- kui ka finiðikohtunikud kohustusliku kiivri puudumist. 2464 jalgratturit, kes sõitsid 30. mail läbi 133 km pikkuse võistlusdistantsi või 67 km pikkuse tervisesportlaste raja, olid võistlusjuhendist täpsemini aru saanud.

“Kurb, et nii tuntud inimesed eksisid,” märgib sekretariaadi juht. Ta arvab siiski, et kuna rattaralli toimus juba poolteist kuud tagasi, ei ole enam õige neile tähelepanu tõmmata. “Ega neil endilgi ei ole hea tunne end diskvalifitseeritute nimekirjast leida.”

Tartu endine linnapea, Eestimaa Rahvaliidu volikogu liige Roman Mugur (54) ülearu ei kurvasta.

“Mina sain aru, et see on matkamine,” viitab ta, et hambad ristis kihutajad rahvasportlaste distantsil ümbritsesid teda natuke ootamatult, ja tema tulemus polekski midagi kelkimisväärset olnud. Ta vabandab, et pole aastaid Tartu rattarallil käinud ja kiivri võimalik kohustuslikkus ei turgatanud pähe enne kui stardikoridoris.

“Me ei käinud kiivreid näitamas. Käisime sõitmas,” selgitab vastne europarlamendi liige Toomas Savi. “Läks kiireks,” vabandab ta kiivri puudumist.

Ehkki Savi ametlikku protokolli tulemust kirja ei saanud, räägib ta, et sõit ise läks väga hästi: “Kunstliigesega alla kolme tunni. Kui passi vaadata, oli tulemus väga hea.”

Tartu rattaralli 133 kilomeetri pikkuse võistlusdistantsi võitis Jaan Kirsipuu rootslase Jonas Ljungbladi ja Janek Tombaku ees.

www.DELFI.ee
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.