VE: kinobuss

Vaata ka kinobussi kodulehte! 

PRESSITEADE

26. juuli 2005

 

Kinobuss toob kaasa filmiteemalise loengusarja

 

Kinobussi tänavuse suvetuuri programmis on lisaks filmidele ja töötubadele ka  loengusari, milles lektoriteks on Eesti tuntuimad filmispetsialistid, kes räägivad filmiteooriat üldisematest ja detailsematest vaatepunktidest.

 

„Loengusarja käigus saab igal õhtul kuulda erineva teema käsitlemist erineva lektori poolt. Kõik loengud ära kuulanud inimesed on läbinud kahtlemata ühe unikaalsema loengusarja Eestis,” rääkis Kinobussi pealik Mikk Rand.

 

Publiku ette astuvad loengusarja käigus näiteks Eesti Televisiooni peadirektor Ilmar Raag, rahvusvaheliselt tunnustatud filmiprodutsent Kristian Taska, tänavuse Kinobussi peafilmi autor Rene Vilbre, mängu- ja animafilmide autorid Jaak Kilmi, Andres Maimik ja Ülo Pikkov, filmimuusikaguru Sven Grünberg ning tehnikaspetsialistid Peeter Marvet ja Henrik Roonemaa.

 

Juttu tuleb animatsioonist, montaaþist, stsenaariumi kirjutamisest, aga ka näitlejate valikust, filmimuusikast, lavastusprotsessist ja produtseerimisest ning digitaalsest projektsioonist ja uutest tehnoloogiatest.

 

Loengute ajakava, lektorid ja teemad

Päev

lektor

Teema

R. 29.07

N-Jõesuu

Ülo Pikkov

Animatsiooni tegemise võimalikkusest siinmail. Kuidas kujundada filmi, kuidas otsitakse oma käekirja

L. 30.07

Tamsalu

Märten Vaher

Montaazh – mida pilt räägib – kas liidetavate kaadrite järjekorrast oleneb ka summa ehk kuidas jutustada lugu montaazhile mõeldes.

P. 31.07

Audru

Ilmar Raag

Töö stsenaariumiga ja loo kulg – mis jääb alles algsest ideest

E. 01.08

Salme

Rene Vilbre

Näitlejate valik, töö näitlejatega ja töö karakteritega. Lapsnäitlejad!

T. 02.08

Kärdla

Märten Vaher

Montaazh ja millest oleneb filmi graafika?

K. 03.08

Taebla

Kris Taska

Filmi produtseerimine TÖMEM, NM ja RRM põhjal

„Tallinna kilud“ või „Kuldrannake“ näitlejate proovid

N. 04.08

Velise

Peeter Marvet

Terje Luik

Creative Common õigused

„Vallatud kurvid“ näitleja

R. 05.08

Kautla

Ilmar Raag

Mõtlemine sihtgrupile; vaade telemeediale

L. 06.08

Koeru

Jaak Kilmi

Lavastusprotsess erinevate vaatenurkade alt – kuidas film kujuneb ja miks

P. 07.08

Puhja

Mikk Rand

Digitaalne projektsioon, kinovõrgustiku loomine, filmiklubide staatusest

E. 08.08

Lüllemäe

Henrik Roonemaa

Kes tahab olla langev täht? Uued tehnoloogiad Hollywoodi filmitööstuse kallal, selle tööstuse langemine

T. 09.08

Sõmerpalu

Sven Grünberg

Filmi muusika kujunemine. Kuidas on või pole helilooja kinni filmi pildist

K. 10.08

Orava

Andres Maimik

Inimene sotsiaalses dokumentaalfilmis, kui palju peab Eesti inimest provotseerima, et ta end „avaks“

N. 11.08

Mustla

Mikk Rand

Filmile meedia planeerimine, filmi turustusnippe ja filmi levi organiseerimine

R. 12.08

Palamuse

 

Vaba loeng

 

 

Kinobussi suvetuur kestab 29. juulist 12. augustini. Tuuri käigus peatub Kinobuss korra igas maakonnas.

 

Lisainfo:

Mikk Rand, 6284088, 5100048, mikk@kinobuss.ee

Mari Peelbaum, 6284088, 56675874, marip@kinobuss.ee

xxx

PRESSITEADE6. juuli 2005

 

Kinobuss toob vähemalt viis uut täispikka Eesti filmi

 

Kinobuss tuleb jälle! Ega te ju ometi teisiti arvanud? Olge aga valmis, sest sel aastal toome ikka bussitäie uusi filme ja veame kohale ka töötoa. Nüüdseks on meil teada ka programm.

 

„Tänavusest ringsõidust tõotab tulla hea aasta, sest on, mida näidata. Aasta jooksul on valminud mitu täispikka Eesti filmi. Ja lisaks on Kinobussil juubel, nii et on oodata tavalisest erilisemat programmi, “ ütles Kinobussi projektijuht Mikk Rand.

 

Kinobussi peafilmiks on palju kiitust kogunud koguperefilm „Röövlirahnu Martin“, mida on sama huvitav vaadata nii väikestel kui suurtel.

 

Lisaks on meil kaasas ja tulevad õhtul suurel ekraanil näitamisele uued täispikad Eesti Televisiooni dokumentaalfiktsioonid “Kohtumine tundmatuga“ ja „August 1991“ ning Priit Pärna, Priit Tenderi, Kaspar Jancise ja Ülo Pikkovi tänavu valminud täispikk animafilm „Frank ja Wendy“.

 

Olete neid kõiki näinud? Sellest pole midagi. Sest kaasas on ka uusi kodumaiseid tudengifilme ja korralik plejaad tippdokumentalistikat ning tudengifilme, millest tasub märkida näiteks sellel kevad-suvel valminud filme „Mis värvi on armastus“ ja „Ninanokkija apelsin“.

 

Lisaks toome kohale terve hulga Pimedate Ööde festivalil näidatud noortefilme nagu näiteks “Sööt ja Pealelöök“ (Taani, 2003), „Pärlid ja sead“ (Soome, 2003) „Kapten Mõõkhammas“ (Norra, 2003), mis kõik vägagi vaatamist väärt.  

 

Kindlasti on Kinobussi programmis ka palju kiitust kogunud Peeter Urbla film, milles mitte vähem olulised pole peaosalised Anne Reemann, Evelin Pang ja Maarja Jakobson. Loomulikult on see „Stiilipidu“.

 

Seega tuleb Kinobuss oma tuntud headuses ja traditsiooniliste pakkumistega ning et meil on sel aastal juubelituur, siis on kindlasti oodata ka üllatusi.

 

Traditsiooniliselt suve lõpus toimuv tuur kestab seekord 29. juulist 12. augustini ning läbib kõik maakonnad. Oma suurt ringsõitu alustame seekord  Ida-Virumaalt Narva – Jõesuust ja lõpetame ikka traditsiooniliselt Jõgevamaal Palamusel.

 

Nende vahele aga jäävad 30.07 – Tamsalu Lääne-Virumaal, 31.07 – Audru Pärnumaal, 01.08 – Salme Saaremaal, 02.08. – Kärdla Hiiumaal, 03.08. – Taebla Läänemaal, 04.08. – Velise Raplamaal,  05.08.- Kautla Harjumaal, 06.08 – Koeru Järvamaal, 07.08. – Puhja Tartumaal, 08.08. – Lüllemäe Valgamaal, 09.08. – Sõmerpalu Võrumaal, 10.08. – Orava Põlvamaal ja 11.08. – Mustla Viljandimaal.

 

Lisainfo:

 

Mikk Rand, Kinobussi projektijuht,  51 000 48

Mari Peelbaum, Kinobussi koordinaator,  56675874

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.