VE: Kohtla-Järve Ühisgümnaasium

Kohtla-Järve Ühisgümnaasium

Kohtla-Järve Ühisgümnaasium asutati Sompa alevis 1949. aastal. Kümme aastat oli kooli nimeks Sompa Keskkool. Töö toimus kahes keeles. 1960. aastal läks Sompa alev Kohtla-Järve linna koosseisu ja koolist sai Kohtla-Järve 10. 8-klassiline Kool. 1975. aastast kolis kakskeelse kooli eesti osa Jõhvi Rahu tänavas asuvasse vanasse koolihoonesse ja kool nimetati Kohtla-Järve 17.8.-klassiliseks Kooliks. 1983. aastast oli kool Kohtla-Järve 17. Keskkooli nime all ja alates 10. aprillist 1997 on Kohtla-Järve Ühisgümnaasium.

1980. aastal valmis Ahtmes Maleva tänavas uus kaasaegne koolihoone (praegune). Selles hoones oli võimla, ujula, kaasaegsed õppekabinetid. Oleme Ahtme linnaosa üks kolmest gümnaasiumist, kus õpitakse nii eesti kui vene keeles. Keelekümblusklassid on komplekteeritud mitte-eesti peredest pärit lastest, kes soovivad omandada hariduse riigikeeles.

Tänaseks on poolesaja õpilasega alustanud väikekoolist saanud linna üks suuremaid, kus pööratakse tähelepanu nii õppe-kasvatustööle kui ka klassivälisele tegevusele. Meie õpilased on osa võtnud aineolümpiaadidest ja saavutanud häid tulemusi. Noored ujujad on jõudnud rahvusvahelisele areenile. Ainetundjad on käinud Moskvas (vene keel), Rumeenias (keemia). Igal aastal võisteldakse rahvusvahelisel tasemel ja saavutatakse auhinnalisi kohti.

ASUKOHA KAART

Vaata kooli kodulehekülge http://kjug.edu.ee/

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.