VE: Kööp, Aare – esipurjetajast fotoärimees

Aare Kööp

Fotoärimees Aare Kööbi (50) elu õnnetuim ja õnnelikem päev oli siis, kui ta jäeti Tallinna olümpiaregatiks välja NSV Liidu koondisest. Mees oli aastakümneid tagasi Finn-klassis nii kõva mees, et kuni viimaste katsevõistlusteni pidi just tema olümpial Liidu koondist esindama. Katsevõistlustele teda aga ei lastud. “Võistlus toimus Helsingis, viimasel hetkel teatati Moskvast, et mu passiga on midagi valesti. Nii ma olümpiakoondisest kõrvale jäin – eks asi oli selles, et ma olin Kööp, mitte Kopovitð või Kopkin.”

Niisiis eelistasid fuktsionärid Finn-klassi mitmekordsele Eesti meistrile olümpiavetel venelast Balaðovit. Venelane sai pronksi. Kööp aga läks ajalukku sellega, et laenas isikliku purje (“Mul oli absoluutselt tipptasemel varustus!”) olümpiavõistluseks soomlasele Esko Rechardtile. Too võttis kätte ja seilas kullale.

Kööp jälgis olümpiavõistlust þürii kaatrist. Kaater aga kuulus Soome Fuji maaletoojale. Mehed said ja jäid sõpradeks. Möödus kümme aastat (vahepeal pidas Kööp koos jääpurjetamise maailmameistri Tiit Haagmaga edukat purjetöökoda) ning Kööp avas Tallinnas esimese Fuji poe, aasta hiljem aga pani koos soomlastega aluse firmale Filmari. “Elu on täis suuri juhuseid. Praegu võib öelda, et olümpiast eemalejäämine avas mulle ukse ärimaailma.”

Üle kümne aasta ajas Kööp fotoäri soomlastega kahasse. Kuid siis jõudis talle kohale, et “soomlaste jaoks olin ma mitte partner, vaid suurklient. Aga niimoodi äri ajada mulle ei meeldi”. Mullu märtsis ostis Kööp Filmari soomlastelt päriseks endale. 

Äri edust räägivad arvud selget keelt. 2002. aasta eest lubas Kööp endale 3,4 miljonit krooni dividende. “Võite kindel olla, et õlut ma selle eest ei osta. Vaja vanu võlgu maksta ja sihikul on ka mitmed uued äriprojektid.”

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.