VE: Kreenholmi Manufaktuur täna

Üks kahest ketrusvabrikust suletakse

Narva Kreenholmis suletava ketrusvabriku ametiühingu juht Jelena Pahhomova väljendas oma nördimust ettevõtte juhtkonna otsuse üle sulgeda üks kahest ketrusvabrikust, mille tagajärjel jääb tööta 400 inimest.

“Meile öeldi, et lõnga on odavam sisse osta. Kuid ma kahtlen selles, sest sisseostetud lõng ehk ongi odavam, kuid lõpuks võivad tekkida teised probleemid,” sõnas Pahhomova. Ta tõi aastataguse näite, mil Kreenholm ostis Venemaalt sisse odavaid ketrustooteid, ent nende kvaliteet osutus väga nigelaks. “Meile on see arusaamatu, tegu on lihtsalt kunstliku tootmismahu vähendamisega,” kahtlustas ametiühingujuht. Ta kinnitas, et ametiühing nõuab kohtumist ettevõtte tegevjuhi Mats Skogmaniga ning otsuse majanduslike põhjenduste esitamist.

Pahhomova sõnul oli ketrusvabriku sulgemise otsus ootamatu kõikidele vabriku töötajatele. “Meie saime sellest teada alles neljapäeva pärastlõunal,” kinnitas ta.

Ametiühingujuht sõnas, et 400 inimese tööta jätmine tähendaks sotsiaalset plahvatust piirkonnas. “Meil on tööl palju abielupaare – mõlemad abikaasad teenivad elatist meie vabrikus. Paljud on kogu oma elu Kreenholmi heaks töötanud. Kuhu lähevad inimesed, kes on näiteks üle 50aastased – nad pole tööjõuturul ju konkurentsivõimelised.” Pahhomova sõnul koguneb ettevõtte ametiühing esmaspäeval nõupidamisele, et otsustada, kuidas edasi käituda. “See ei ole ainult ketrusvabriku küsimus, siit võib alata ahel, mis puudutab ka teisi Kreenholmi tootmisi,” arvas ametiühinguliider.

ERIK KALDA
Laupäev, 30.08.2003

xxx

Avati Kreenholmi 150. aastapäevale pühendatud näitus

11.05.2007 09:22
Ago Gaškov, Narva

Tekstiilitööstus Kreenholm avas neljapäeval Narva linnuses oma 150. aastapäevale pühendatud näituse.

Kreenholm rajati Narva jõe joaastangul asuvale saarele 1857. aastal. Enne esimest maailmasõda kasvas Kreenholm üheks maailma suuremaks tekstiilitööstuseks, vahendasid Terevisiooni uudised.

Vaatamata majandusraskustele on Kreenholm praegu üks suuremaid tekstiilitööstusi Euroopas. Kreenholmi Valduse ASi peadirektor Matti Haarajoki usub, et hoolimata Kaug-Ida tootjate hinnasurvest jääb Kreenholm püsima.

Toimetas Laura Raus

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.