VE: Krüger, Urmas – uurija

Tuntud uurija naaseb politseitööle

BNS
24. detsember 2003 9:01
Poolteist aastat politseikoolis kadette õpetanud ja populaarseima õpetaja tiitli pälvinud Urmas Krüger alustab uuest aastast tööd Lääne politseiprefektuuri kriminaalosakonna ülemkomissarina.

Krüger ütles Pärnu Postimehele, et Paikuselt äratulekut ei põhjustanud kindlasti see, nagu poleks talle õpetajatöö meeldinud.

“Peamine põhjus on selles, et uuest aastast muutub politseiorganisatsioon ja poole aasta pärast jõustuva kriminaalmenetluse seadustikuga täielikult ka uurimine,” kirjeldas Krüger olukorda. “Kui ma praegu laevast maha jään, kaotan ma oma professionaalsuse.” Krüger õpetas politseikoolis eeluurimise metoodikat.

Möödunud nädalal sai Krüger koos parimaks tunnistatud kadeti Paul Kriisaga Edgar Savisaare stipendiumi, jagades poliitiku antud 5000 krooni kahe peale.

Krüger tunnistas, et talle meeldis koolitöö, kuid tema eas ei saa endale lubada oluliste muudatuste ajal politseitööst kõrvalejäämist.

“Isegi kui muudatusi politseis poleks toimunud, oleks ma tõenäoliselt ikka ühel ajal ära tulnud,” rääkis Krüger. “Koolitussüsteem peakski olema niimoodi üles ehitatud, et aastaid politsetööd teinu läheb paariks aastaks õpetajaks, siis uuesti tööle ja mõne aja pärast taas kooli. Vahetult enne pensioni jäädakse lõplikult koolitööle.” Krügeri kinnitusel on paljudes riikides politsei koolitussüsteem just nii üles ehitatud.

1988. aastal, ise veel Tartu ülikooli viimasel kursusel juurat õppides asus Krüger Tartu prokuratuuri tööle. Seejärel tuli Pärnu prokuratuur, kus ta eriti tähtsate asjade uurijana kõige raskemaid kuritegusid uuris.

Pärast prokuratuuri reorganiseerimist järgnes töö keskuurimisbüroos ja siis võttis Krüger politseitööst aja maha ning tegi mõnda aega eraäri. Seejärel naasis ta uurijatööle keskkriminaalpolitsei Lääne regionaalkeskuses.

Krüger hakkab uuest aastast juhtima organiseeritud kuritegude talitust. Oma alluvate täpset arvu Krüger veel ei tea. Ta mainis, et juttu on olnud kolmest.

Kuna Krüger oli ülemkomissar politseikooliski, ei võida ta teenistuspaika vahetades palgas.

BNS
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.