VE: Kulbok, Kalle – kuningriiklane

(22.03.2003)

Kalle Kulbok üritas Tartu tähetornis lippu maha tõmmata

Uudise pilt

Endine riigikogu liige, viimastel aastatel ägeda Euroopa Liidu vastasena tuntud Kalle Kulbok (pildil) rebis eile pärastlõunal Tartus Toomemäel asuva tähetorni tipus poolde vardasse Eesti lipu, põhjendades seda protestiga Iraagi sõja vastu.

Lipu maharebimist oma kabineti aknast näinud Tartu abilinnapea Hannes Astok kutsus kohale politsei, misjärel Eesti riigilipp taas vardasse tõmmati.

Tähetornis tegutseva Tartu Ülikooli Ahaa teaduskeskuse projektijuht Tiiu Sild ütles, et Kulbok tungis torni põhjendusega, et tal on õigus lipu juurde minna.

“Ta viitas uudisele, et Euroopa linnad kutsusid üles langetama protestiks Iraagi sõja vastu administratiivhoonetel lipud poolde vardasse,” lausus Sild. “Läks torni ja tõmbas lipu poolde vardasse.”

Kulboki sõnul oli temal kui Tartu tähetorni 1988. aastal Eesti lipu heisanud ja seda hiljem kaitsnud inimesel õigus riigilipp poolde vardasse tõmmata.

“Tartu linnapea Andrus Ansip ei olnud linnas ja ma ei saanud temaga konsulteerida, küll aga rääkisin sellest volikogu esimehe Aadu Mustaga, kes ei osanud mingit otsust teha. Leidsin, et tegutsen Euroopa linnade protestiaktsiooniga ühinedes õigesti. Aga üliaktiivne abilinnapea Astok kutsus politsei.”

Kulbok ütles reedel BNS-ile, et palus politseil algatada enese vastu väärteomenetluse, kuid politsei ei teadnud, mida teha.

“Nad olid sellises olukorras täiesti peata,” sõnas Kulbok.

Riigilipu seadusvastase mahavõtmise eest võib karistada rahatrahvi või arestiga. BNS

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.