VE: Kunda Nordic Tsement

AS Kunda Nordic Tsement moodustati 1992. aastal ning kuulub Heidelberger Zement Grupi koosseisu.

Perioodil 1993-2000 teostati Kundas põhjalik tsemenditootmise renoveerimine. Üheks peamiseks eesmärgiks oli klinkriahjude ja tsemendiveskite tolmusaaste elimineerimine, milleks paigaldati heitgaaside puhastamiseks vajalikud filtrid.

Ettevõtte taastamise teiseks oluliseks osaks oli Kundasse Soome lahe kaldale süvaveesadama ehitamine. 1999. aastal lõpetas ettevõte maagaasil töötava lokaalse elektri- ja soojusenergia tootmisjaama montaazi.

Kunda tsemenditootmisel on pikad traditsioonid. Tootmist alustati juba aastal 1870 (vaata ka alakataloogi Ajalugu).

Tehase naabruses leidub suurtes kogustes heakvaliteedilist lubjakivi ning kodumaine põlevkivi on juba aastakümneid olnud ahjude peamiseks kütuseks.

Ettevõttel on suurepärane asukoht Soome lahe rannikul ning tal on oma sadam. Täna ekspordib Kunda tsemente paljudesse Euroopa riikidesse. Keskmiselt tarnitakse aastas 650 000 t tsementi.

Saksamaa, Hollandi, Poola, Leedu ja Läti sertifitseerimisasutused on Kundas toodetud tsementidele omistanud kvaliteedisertifikaadid.

ISO 14001 keskkonnasertifikaat on ettevõttele väljastatud 20.detsembril 2000.

Tänaseks on Kunda Nordic Tsement kaasaegne Eesti ettevõte, mis pakub ehitustsemente, lubjakivikillustikku ja sadamateenuseid nii Eesti kui ka välismaistele klientidele.

2001.aastal moodustas ettevõtte realiseerimise netokäive 434 miljonit EEK, millest 60 % andis eksport.

Kunda Nordic Tsement kodulehelülje alusel

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.