VE: Lahendamata probleemid valla kaela

KUI edukas on olnud Kohtla-Järve linnaosade liitmine valdadega?
Üks küsimus Eile tegi Kohtla-Järve volikogu Toila vallale järjekordse ettepaneku Oru linnaosa ühendamiseks vallaga ning määras selleks läbirääkimisi pidama aselinnapea Voldemar Trummi.

Kohtla-Järve linnapea JEVGENI SOLOVJOV:

Kõige vähem erimeelsusi on meil Toila vallaga Oru ühendamise küsimuses ja Kohtla vallaga Kukruse küsimuses. Vaivaraga, kellele pakume Sirgalat ja Viivikonnat, ning samuti Jõhvi vallaga, kellele pakkusime Sompat, on keerulisem.

Toilaga juhtus eelmisel sügisel näiteks selline lugu, et tegime neile juba ühinemisettepaneku, nad vastasid meile, aga selgus, et paar päeva hiljem, kui seadus ette nägi. Kevadel tegime selle ettepaneku uuesti ning juhtus sama lugu – vastus hilines. Nii et nüüd on see juba kolmas ettepanek Toilale.

Toila seab Oru ühinemiseks peamiselt kaks tingimust. Üks on see, et enne ühinemist peavad Orul olema moodustatud korteriühistud. Aga see ei ole sugugi nii lihtne. Teiseks, Oru asula serva on ehitatud garaaþe ja aiamaju, mis on tegelikult ebaseaduslikud. Vald ei nõua niivõrd nende likvideerimist, kuivõrd rajatiste seadustamist.

Kohtla vallaga on üks peamine probleem. Vald on hea meelega nõus Kukrust endale võtma, kuid tahab, et enne seda oleks lahendatud Kukruse soojamajanduse küsimused. Oleme arvestanud, et Toila ja Kohtla valla nõudmiste täitmiseks on kokku tarvis 10 miljonit krooni. Kui valitsus lubab, et ühinemise korral maksab riik omavalitsusele 500 krooni iga elaniku kohta, siis tundub, et see valitsuse preemia Toila ja Kohtla valla nõudmisi ei kata.

Aga me peame selles suunas edasi liikuma ja loodame, et ühel hommikul, kui me ärkame, on Kukruse Kohtla ja Oru Toila vallas.

Neljapäev, 30.09.2004

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.