VE: Liitmaa, Lea – lauljatar

Korraldajad unustasid aasta hiti esitajale Lea Liitmaale kutse saataVerni Leivak, SLÕL, 5. märts 2004

LeaLiitmaa.jpg:  

Aasta parima laulu esitajat Lea Liitmaad ei olnud auhindade jagamisel, sest korraldajad ei saatnud talle kutset. Korraldaja Paul Pihlak tunnistab, et lauljatar jäi kahe silma vahele.
 

«Oleksin samuti auhindade jagamisele läinud, aga keegi ei kutsunud mind sinna,» ütleb Liitmaa. Põhjust, miks teda «Eesti muusikaauhinnad 2004» galaõhtule ei kutsutud, ta ei tea. Ansambel Genialistid, kellega koos lauljatar filmist «Vanad ja kobedad saavad jalad alla» tuntud laulu «Leekiv armastus» esitab, oli aga kohal.

«Tundsin, et jään külmetuse tõttu aina haigemaks ja teoreetiliselt poleks ehk hea välja minna – pean ju täna «Kuldse Plaadi» üritusel laulma -, oleksin vist ikka läinud,» ütleb Liitmaa, ehkki peab auhinda siiski rohkem Genialistidele kuuluvaks. «Olin lihtsalt see õnnelik, kellele laulu autor Ivar Põllu helistas ja palus mõni rida sisse laulda. Aga noh, hea meelega oleksin läinud, nad on hästi lahedad kujud ning millegipärast trehvame harva.»

Õhtu korraldaja Paul Pihlak tunnistab, et Liitmaa kutsumine jäi korraldajail kahe silma vahele. «Kas teil millestki muust pole kirjutada?» küsib ta. «Paljud Eesti bändid ja artistid jäid kutseta. Enamik ei mahtunud, osa jäi kahe silma vahele – nii kõlaks kõige korrektsem vastus.»

«See on uskumatu ja solvav, ääretult solvav, kui nii tehakse,» leiab kolm muusikaauhinda võitnud räppar Chalice. «Kui nii oleks minuga juhtunud, oleksin mõelnud, kas ma pole seda ära teeninud või… Eks nad ise teavad, millega mängivad. Minuga on paar korda peaaegu sarnane asi juhtunud – olen tahtnud oma kontserdile esinema minna, aga mind pole sisse lastud, sest nime pole kirjas olnud. Ja ka see oli solvav. Samamoodi solvav.»

«Meie üritusel on selline asi täiesti välistatud, see poleks lihtsalt võimalik,» ütleb «Kuldse Plaadi» korraldaja Auris Rätsep. «Kuidas seda viisakalt öelda – kellele me seda üritust siis teeme? Iseendale või? Ikkagi ju nendele inimestele, kes peavad pärjatud saama. Ja kuidas me neid siis kohale ei kutsu? Kõik, kes tahavad teada, kuidas tegelikult sellist suurüritust korraldatakse, võiksid tulla täna kell 20 Kosmose kinno. Kümme piletit on veel (eile õhtul – toim.) müügil.»

Galaõhtut ei austanud oma kohalolekuga ka parima mees-artisti kategoorias konkureerinud Tõnis Mägi. «Kutse sain, aga mul jooksid lihtsalt enda asjad kokku, ei saanud tulla,» sõnab ta. Parima etno/folkartisti kategoorias jäi tulemata ka lauljatar Siiri Sisask, kes kuuldavasti on välismaal järjekordset heategevusprojekti ette valmistamas.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.