VE: Mahu küla

Mahu küla vastas sadamaideele eitavalt

Ärimeeste grupp, keda esindab Peeter Schneider, tundis huvi Mahusse kaubasadama ehitamise vastu. Niisuguse sooviga pöördusid nad ka Viru-Nigula vallavolikogu poole.

Volikogu esimehe Ain Tiivase sõnul soovitas volikogu sadamaehitusest huvitatuil pöörduda kõigepeale Mahu külaseltsi poole. “Tegemist oli mastaapse pakkumisega, suure kaubasadamaga, mis oleks koos kaasnevate rajatistega muutnud põhjalikult külarahva elu,” põhjendas Tiivas.

Volikogu esimehe sõnul oli tegemist vaid esialgse kavaga, milles ette nähtud raudtee ehitus oleks reaalsuses tekitanud palju küsimusi. “Kui Mahu küla oleks selle kavaga nõustunud, oleksime sadamaplaanide vastu juba põhjalikumat huvi tundnud,” ütles Tiivas.

Mahu külavanem Maie Takk rääkis, et külaselts arutas seda plaani koosolekul, millest võttis osa üle poolesaja inimese. Taki sõnul osales arutelul kaks ärimeest, kohal oli ka Viru-Nigula vallavanem Ervins Veitsurs.

“Suur sadam, raudtee ja kõik sinna juurde kuuluv pööraks meie elu aga täiesti pea peale,” vahendas külavanem kohalike elanike arvamust. “Meie arengukavas seisab ikkagi puhke-, mitte kaubasadam, pealekauba paistsid need plaanid rahvale kuidagi udused.”

Ärimeeste gruppi esindav Peeter Schneider tunnistas Virumaa Teatajale, et nende idee ei sobinud kohalikele elanikele. “Me oleme Mahusse ehitamise plaanist juba loobunud ja kaalume võimalusi kasutada olemasolevaid sadamaid,” nentis ta.

Schneideri sõnul suhtus külarahvas nende ettepanekusse väga suure umbusuga. “Ma saan neist inimestest ka aru, sest nad tahavad kodukandi loodust puhtana hoida, teisalt tegutsevad tulevikus juba kahel pool Mahut Kundas ja Sillamäel suured sadamad,” selgitas ärimees.

Peeter Schneideri sõnul esindab ta gruppi transpordiärimehi, kes on huvitatud kaupade liikumisest Euroopa ja Skandinaavia vahel.

Viru-Nigula vallavanema Ervins Veitsursi sõnul ei ole siiani tuntud arvestatavat huvi Mahusse puhkesadama ehitamise vastu, mis on kirjas Mahu küla arengukavas.

Ka pole veel liikuma hakanud haavapuitmassi tehase ehitus, mille heitveetoru peab Mahu lähedal merre suubuma ja mille ehitamise üle Letipeal ja Mahus kevadel tuline arutelu käis.

Eevi Kuht
eevi@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.