VE: Märtsipommitamise ohvrid

Märtsipommitamise ohvrite nimed raiutakse kivvi

BNS
17. märts 2004 15:58
Siselinna kalmistu mälestusmärgi komisjon valis kahest 1944. aasta Tallinna märtsipommitamise mälestusmärgi eskiisprojektist välja ühe ning saatis selle seisukohavõtuks kunstinõukogule.

Komisjon kiitis heaks DIA Design OÜ eskiisprojekti, mille järgi raiutakse langenute nimed kivisse, mitte metallplaadile.

“Kivil märgitakse ära kõigi 9. märtsi pommitamisel langenute nimed, mitte ainult Siselinna kalmistule maetute omad,” teatas kultuuriväärtuste ameti juhataja asetäitja Külli Holsting Raepressi vahendusel. Praegu on teada 554 ohvri nimed.

Mälestusmärgi kandev idee on akna ja risti ühendamine, sümboliseerides hävinud koduaknaid ja hukkunud elanikke.

“Kui kunstinõukogu on teinud oma otsuse, siis kooskõlastab kultuuriväärtuste amet eskiisprojekti ja annab üle kommunaalametile, kes tellib tehnilise projekti ja püstitab hauatähise,” ütles Holsting.

Komisjoni kuulusid vabadusvõitlejate liidu, kommunaalameti ja kultuuriväärtuste ameti esindajad ning muinsuskaitse seltsi esimees Priit Herodes.

Uus mälestustähis valmib tuleva aasta 9. märtsiks.

BNS

xxx

Vaata lisaks artikleid Tallinna märtsipommitamine  ja Narva hävitamine ning internetilehekülge http://users.tkk.fi/~andres/m44/

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.