VE: Michelangelo “Taavet”

Michelangelo Taavet ümbritsetakse «õhuseinaga»
04.01.2005 13:40PM Online
Kunstiteadlased on mures Michelangelo maailmakuulsa skulptuuri Taavet säilimise pärast ning kavatsevad kuju seetõttu «õhuseinaga» ümbritseda, et seda mustuse eest kaitsta, vahendab BBC.

TaavetAP.JPG: Michelangelo "Taavet". AP fotoFirenze muuseumis asuvat Taavetit käib igal aastal vaatamas umbes miljon turisti. Muuseumiametnike sõnul kannavad aga turistid muusemi tolmu ja mustust, mis mõjub skulptuurile kahjulikult.

Nn. «õhuseina» tekitamine skulptuuri ümber on muuseumi teatel üks võimalus kuju kaitsta ning tänu sellele ei peaks seda ka klaasiga ümbritsema.

«Kavas on panna kuju ümber keerlema õhulaine nii, et see aitaks õhus lendlevat mustust, millel on skulptuurile söövitav ja kahjustav efekt, eemal hoida,» ütles muuseumi esindaja Antonio Paolucci AFPle.

Lisameetmetena plaanitakse kuju kaitsmiseks kasutusele võtta ka erilised vaibad ja ventilatsioonisüsteemid.

Ümberkorraldustöödega loodetakse valmis saada käesoleva aasta jooksul.

Taaveti kuju palju vaidlusi tekitanud restaureerimistööd lõpetati mullu mais, mõnede kriitikute arvates mindi renoveerimisega liiga kaugele ja kahjustati taiese kunstilist väärtust.

Michelangelo skulptuur kujutab piibli tegelast karjapoiss Taavetit, kes võitles Koljatiga ning sai hiljem Iisraeli kuningaks. Aastatel 1504 kuni 1873 seisis kuju vabas õhus.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.