VE: Mitt, Kaljo – Ida-Virumaa keskhaigla direktor

Ida-Virumaa keskhaigla peaarstiks sai tervishoiuameti peadirektor
Eilsest on Ida-Virumaa keskhaigla peaarst ja juhatuse liige magistrikraadiga lastearst Kaljo Mitt (66), kes seni töötas tervishoiuameti peadirektorina.

Kaljo Mitt ütles, et elukohta ta muuta ei plaani, nädala sees elab ta Kohtla-Järvel, nädala lõpus aga sõidab koju Tartusse.

“Mulle meeldivad väljakutsed ja võimalused midagi muuta,” põhjendas Mitt peaarsti ametikohale kandideerimist. Enda sõnul ei olnud tal ametikohta vastu võttes suuri ootusi: “Olen tervishoiuvõrgus kaua töötanud ja tean enam-vähem siinset tausta. Arvan, et siin oleks vaja meditsiini veidi tänapäevasemaks muuta.”

Mitt ütles, et kavatseb kõigepealt kaardistada haiglas valitseva olukorra ja end kõigega kurssi viia. Kahe haigla ühendamisel peab Mitt enda sõnul väga oluliseks enne otsuste tegemist haigla töötajatega rääkida.

“See ühendamisprotsess, mis ei ole iseenesest lihtne, ei tohi kellelegi haiget teha,” lausus Mitt.

Ida-Viru keskhaigla juhatuse esimehe Tarmo Bakleri sõnul oli Mitt peaarsti kohale kandideerinutest kõige sobilikum.

“Arvan, et lasteosakond saab pärast Jõhvi haiglast ületoomist heades kätes olema, sest Mitt on kogemustega lastearst,” ütles Bakler.

Kaljo Mitt on töötanud lastearstina Amblas ja Pärnus, 1977. aastast alates juhtis ta 22 aastat Tartu lastehaiglat, seejärel töötas Tartu ülikooli kliinikumi kopsukliiniku direktorina ning tervishoiuameti peadirektorina.

1979. aastal kaitses Mitt Moskvas maailma tervishoiuorganisatsiooni korraldatud arstide täienduskoolitusel rahvatervise ja sotsiaalhügieeni alal magistrikraadi, ta on täiendanud end Põhjamaade rahvatervise koolis Göteborgis.

Konkursiga valitud keskhaigla finantsjuht, Eesti põllumajandusülikoolis magistrantuuris finantsjuhtimist õppiv 26aastane Christer Haimi asub ametisse veebruaris.

Keskhaigla ülemõeks saab varem Ahtme haiglas töötanud Alevtina Uustalu.

ERIKA PRAVE
Kolmapäev, 7.01.2004

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.