VE: Munch, Edvard – maalikunstnik

Norras rööviti Edvard Munchi suurteos „Karje“
23.08.2004

Uudise pilt

OSLO, 23. august (AP-EPLO) – Relvastatud ja maskides mehed tormasid pühapäeval viletsalt valvatavasse Oslo muuseumi, röövisid sealt Edvard Muchi suurteose „Karje“ ning veel ühe Munchi maali, muuseumikülastajad vaatasid seintelt maale võtvaid röövleid ðokeerituna pealt.

Tegemist oli teise korraga viimase aastakümne jooksul, kui Oslo muuseumist varastati „Karje“ versioon. „Karje“ kujutab ahastuses ja avatud suuga kehakuju, kes hoiab kätega oma peast kinni.

Röövlid võtsid kaasa ka Munchi „Madonna“, mis on maalija teine hindamatu maal. „Madonna“ on koos „Karjega“ Munchi „Elu friisi“ seeria maal, mille kunstnik maalis 1893.-1894. aasta vahel. Kunstnik kujutas neil maalidel haigust, surma, ängi ja armastust.

Kaks või kolm röövlit ähvardasid Munchi muuseumi töötajat käsirelvaga ning seejärel võtsid seintelt maali, ütlesid pealtnägijad ja politsei AP-le.

Paljud muuseumikülastajad sattusid paanikasse ja arvasid, et neid ründavad terroristid. 

Politsei pressiesindaja Hilde Walsoe ütles AP-le, et röövi käigus ei saanud keegi viga ning politsei leidis hiljem põgenemiseks kasutatud Audi A6, kus oli maaliraamide fragmente.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.