VE: netirünnak – internetikuritegu

Hansapank tõrjus rünnaku
(16.03.2004)


Hansapank langes eelmisel nädalal laiaulatusliku netirünnaku ohvriks ning pank esitas politseile avalduse kriminaalasja algatamiseks serverite ründajate vastu.

Reede hommikul tekitati Hansapanga ja Elioni võrguseadmetele suur ülekoormus, kui interneti välisaadressidelt hakati Hansapanka saatma massiliselt automaatseid infopäringuid. Massiliste päringute saatmine jätkus ka laupäeval. Seetõttu ei pääsenud reedest kuni pühapäeva hilisõhtuni välismaal ligi Hansapanga netipangale.
Ründe laia ulatuse ja rohkete päringute tõttu oli häiritud ka Elioni seadmete töö.

Hansapanga alustatud uurimine kinnitas, et tegemist oli ilmselt Põhjamaade laiaulatuslikema internetikuriteoga. Ründe eesmärk on tekitada väljavalitud võrguseadmetele ja -serveritele ülekoormus, tõkestades seeläbi teenuste kasutamist. Selliste rünnakute siht ei ole kliendiinfo hankimine ega võõrastesse serveritesse tungimine. Rünnete puhul on kaitstud nii klientide andmed kui ka nende finantsvara.

Tänu panga andmeturbele ning kasutatavale kõrgtehnoloogiale suudeti rünne ning selle ulatus kiiresti välja selgitada ning tagada Eestis üksnes umbes paaritunnise elektrooniliste kanalite katkestusega klientide normaalne teenindamine. EPL

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.