VE: Nurmekund, Pent – orientalist ja polüglott

Näitus Pent Nurmekund 100 Lääne-Virumaa Keskraamatukogus
Emakeelepäeval 14. märtsil avatakse Lääne-Virumaa Keskraamatukogu esimesel korrusel näitus „Pent Nurmekund 100”, millele järgneb kellaviietee ja vestlusring, kus osalevad ka Pent Nurmekunna nimelise Germanistika sihtasutuse nõukogu liikmed Piret Steinberg ja Rein Sikk ning Pent Nurmekunna õpilane Milvi Schmeidt.

16. detsembril 2006. a täitus Eesti polügloti ja orientalisti, Pent Nurmekunna, sünnist 100 aastat. Pent Nurmekund oli oma keelteoskuse poolest haruldane inimene: väidetavalt oskas ta kuni 100 erinevat keelt.

Nurmekund töötas Tartu Ülikoolis aastakümneid, taastades Eestis idakeelte õpetamise ja uurimise ning olles ühtlasi ka orientalistikakabineti rajaja.

1991-2003 tegutses Lääne-Virumaal Pent Nurmekunna nimeline Germanistika sihtasutus, mis toetas Nurmekunna õe Malle Nurmekund – Suurholti päranduse abiga germanistika õppimist ja uurimist nii Virumaal kui ka kogu Eestis, andes paarisajale inimesele toetusi kokku ligi pool miljonit krooni.

Sihtasutuse nõukogusse kuulusid Ilme Post, Piret Steinberg ja Raivo Riim. Raamatupidaja oli Sirje Rebane, sekretär Ly Pärenson. Juhatajaks oli kõik 13 aastat Rein Sikk. Sihtasutus andis välja ka Pent Nurmekunna eluloo raamatu: “Ühe miljonäri lugu”.

Kaili Õunapuu
LVKRK teenindusosakonna juhataja
kaili@lvkrk.ee , tel 322 5961

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.