VE: Ollila, Jorma – Nokia juht

Nokia juht Jorma Ollila käis Tallinnas
Laupäev. 20. september 2003


TIPPMEES TIPPARUTELUL: Nokia peadirektor Jorma Ollila käis eile Tallinnas kiirvisiidil.

Eile lõuna paiku käis Tallinnas kõnet pidamas Nokia peadirektor Jorma Ollila. Kohe pärast tunniajalist ettekannet lendas ta Helsingisse tagasi.
Kadri Paas

Eile ja täna peavad 25 Soome tippärimeest ja -poliitikut Tallinnas Soome keskpanga Sitra sihtasutuse korraldatud Soome tulevikku käsitlevat konverentsi.

Sitra tegelebki Soome tulevikku käsitlevate uuringute ja seminaridega. Tallinnas räägitakse kinniste uste taga riigi konkurentsivõime tugevdamisest järgmisel 12 aastal.

Eestis Sitra koostööpartnerina tegutseva Strateegiliste Algatuste Keskuse juhi Meelik Kattago kinnitusel viibib Tallinnas kahe päeva jooksul 25 Soome kõige mõjukamat ettevõtjat ja poliitikut eesotsas Nokia peadirektori Ollilaga. «Põhjus, miks Sitra valib alati Soomest väljapoole jäävad linnad, peitub ilmselt selles, et üritatakse otsustajad nende tavalisest töömiljööst välja kutsuda,» seletab Kattago. Varem on arenguarutelu peetud nii Washingtonis, Pekingis kui ka Berliinis.

Kattago sõnul on Ollila tasemega inimest väga raske konverentsidele saada, kuid Sitral on see tõenäoliselt kergem. «Sitra nimel saadab kutse Soome peaminister, mistõttu 25 väljavalitut tuleb alati kokku.»

Ollila tuli eile Tallinna tavalise liinikopteriga täpselt oma ettekande alguseks kell 13.40 ning kiirustas pärast tunniajalist arutelu tagasi Soome.

Varem on Sitra konverentsidel käinud nii Finnairi, Kesko, Nordea Panga ja lihatööstuse Ruokatalo juhid, samuti ekspeaminister Paavo Lipponen.

Kattago sõnul võib Sitra arutelusid võrrelda Eesti ühiskondliku kokkuleppega, mida siin üritatakse paberile panna.

Konverentsi ajal on rahvusraamatukogus tugev turvakontroll. Sisuliselt võib juhutulija astuda vaid fuajeesse. Kinni on ka kohvik. «Kõrvalistele isikutele on konverentsile sissepääs absoluutselt suletud. Ma pole tükk aega näinud sellist turvakontrolli nagu praegu rahvusraamatukogus: turvamehi on kõikjal, ilmselt ka Rootsis toimunud sündmuste tõttu,» arutleb Kattago.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.