VE: Patarei vangla uus sisu

Kunstiakadeemia kolimine endisesse vanglasse võib hakata venima
10.03.2004 08:22PM Online

Uue vanglahaigla valmimise venimine lükkab aastateks edasi kunstiakadeemia kava kolida vanglana kasutuses olnud kunagise Tallinna merekindluse ehk Patarei hoonetesse, kirjutab Äripäev.

Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) juhatuse esimees Enn Teimann ütles, et kunstikooli kolimisel endisesse Patarei vanglasse on kaks takistust. «Esiteks on osa ruumidest endiselt kasutuses vanglate haiglana ja teiseks on meil kunstiakadeemiaga vaidlus, kes ruumid renoveerib,» lausus Teimann.

Praegu viibib Patareis sadakond haiget vangi ning enne kinnipeetavaile uue haigla ehitamist kunstiakadeemia Patareis tegutsema ei saa hakata. Justiitsministeeriumi vanglate asekantsleri Peeter Näksi sõnul võtab uue vanglahaigla rajamine aega vähemalt kaks aastat.

Ainuüksi detailplaneeringu koostamiseks kulub vähemalt pool aastaks, lisaks läheb aega projekteerimishankele ja hoone ehitamisele,» märkis Näks. Ta lisas, et ministeeriumil on endiselt kava rajada vanglate haigla Viljandimaale Pärsti valda.

Justiitsministeeriumi kava rajada haigla Jämejala pargi kõrvale kukkus looduskaitsjate vastuseisu tõttu eelmisel aastal läbi.

Teimanni sõnul pole kunstiakadeemia rahul valitsuse korraldusega, mis näeb ette, et kunstiakadeemia tarbeks renoveerib Patarei ruumid RKAS, kelle omandusse Patarei hooned kuuluvad. «Akadeemia aga tahab neid ruume ise renoveerida,» märkis Teimann. «Seni pole meie vaidlus paigast nihkunud.» Samuti tahab akadeemia Patarei hooneid enda omandusse.

RKASi hinnangul läheks Patarei ruumide renoveerimine maksma 300–400 miljonit krooni, lisaks kuluks hoone ülalpidamiseks aastas kümneid miljoneid kroone.

Kunstiakadeemia rektori Ando Keskküla kinnitusel aga läheb kolimisprojekt koos ruumide remondiga maksma tunduvalt vähem ehk 180–200 miljonit krooni. Kolmandiku sellest maksaks akadeemia oma kinnisvara müügist, kolmandik tuleks riigieelarvest ning kolmandik Euroopa Liidu struktuurifondidest.

Rektor lisas, et esialgu akadeemia Patareisse kolimise mõttele veel vett peale ei tõmba, kuid ruumiprobleemi lahendamiseks arendab kool edasi ka teist projekti ehk Tartu maanteel asuva praeguse peahoone ümberehitamist.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.