VE: pätil ei tasu ükskõiksusele loota

Valvsad pealtnägijad annavad avariipaigalt põgeneja üles
02.11.2004


Tähelepanelikud linlased aitavad politseil üha sagedamini tabada avariipaigalt põgenenud autojuhte.

Tänavuse üheksa kuuga on liikluspolitsei vormistanud 911 materjali avariipaigalt põgenenud autojuhtide kohta. Liiklusjärelevalve osakonna andmetel lõppes neist süüdlase leidmisega 722 juhtumit ning süüdi olnud autojuht sai karistada.

Põhja politsei pressiesindaja Timo Tarve sõnul saadakse 70 protsenti ärasõitjatest kätte tänu abivalmis tunnistajatele. “Ära on sõidetud kogu aeg, aga nüüd on inimesed õppinud õnnetuse puhul märkama auto marki ja numbrit,” leidis ta.

Liiklusjärelevalve osakonna komissari Riho Tänaku sõnul sõidetakse kõige sagedamini õnnetuspaigalt minema suurte kaubanduskeskuste parklatest, kus on palju autosid ja suur rahvamass. Sageli juhtub õnnetusi tipptunnil linna suurematel ristmikel ning Lasnamäel kortermajad eesistel parkimisplatsidel. 

Ärasõitude põhjused on erinevad. Mõnikord väidab õnnetuse põhjustanud juht, et tipptunni ajal oli kiire ja polnud aega jääda politseid ootama. Vahel on põhjuseks hirm karistuse ees, eriti kui rooli taga istuja oli purjus.

Enam pole harvad juhud, kui omanik leiab oma mõlgitud auto klaasipuhastaja vahelt tunnistajate visiitkaardid, millel otsasõitnud auto mark ja registreerimisnumber. Pealtnägijad ei pelga enam helistada ka politsei avariigrupile telefonil 612 5666, nentis Tänak.

Eilse seisuga olid liikluspolitsei menetleda 385 õnnetuse materjalid, autovigastused väikestest mõradest tõsiste mõlkideni. Tundmatu sõiduki põhjustatud avariikahju liikluskindlustus ei hüvita, ja kui pealtnägijaid ei leidu, toob kokkupõrge anonüümse autoga kaasa remondi- ja ajakulu. P.P.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.