VE: Pistorius, Oscar – jalutu jooksja

IAAF palub jalutul jooksjal maha rahuneda
16.07.2007 15:29

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) on palunud jalutul 400 meetri jooksjal Oscar Pistoriusel maha rahuneda pärast seda, kui atleet süüdistas organisatsiooni oma hooaja rikkumises.  

Oscar_Pistorius.jpg:  

Märtsis võttis IAAF vastu otsuse, mis keelas tavavõistlustel osaleda kergejõustiklastel, kes kasutavad kunstlikke abivahendeid. Hiljem lubasid nad Pistoriusel siiski võistelda, sest tema eelisseisundit veel uuriti.

«Keeld sundis mind talviste treeningplaanide järgi harjutama, kuid kui nad neli nädalat tagasi seda nihutasid, oli hooaja ettevalmistus juba rikutud,» ütles Pistorius BBC-le.

IAAFi pressiesindaja Nick Daviesi sõnul pole Pistoriusel kunagi võistluskeeldu olnud ning rõhutas, et organisatsioon uurib veel jooksja olukorda.

«Fakt on see, et tal pole kunagi keelatud tavavõistlustel osaleda,» ütles Davies BBC-le. «Siiski usume, et ta kasutab tehnilisi abivahendid. Uurime veel tema proteese.»

«Arvan, et Pistorius peaks maha rahunema ja austama seda, et meie maksame uurimustöö eest, mitte tema. Me lihtsalt üritame temaga võimalikult õiglased olla,» lisas pressiesindaja.

Sheffieldis toimunud kõrgetasemelisel kergejõustikuvõistlusel jooksis Pistorius 400 meetrit 47.65ga ja jäi sellega viimaseks. Hiljem diskvalifikatseeriti ta joonele astumise tõttu.

See oli ühtlasi esimene kord, kui puudega inimene võistles tavaatleetidega kõrgetasemelisel võistlusel.

Toimetas Ann Hiiemaa, Postimees

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.