VE: Pugatšova, Alla – estraaditäht

Estraaditäht Alla Pugatšova nõustus oma sauna nihutamaInterfax/BNS/SLÕL, 2. märts 2005

Vene estraaditäht Alla Pugatšova nõustus keskkonnakaitseametnike survel oma suvilakompleksi sauna Istrinski veehoidla kaldal veekogust kaugemale nihutama. 

All Over Press
SEADUSTEGA PAHUKSIS: Vene estraaditäht Alla Pugatšova peab oma suvilakompleksi sauna veekogust kaugemale nihutama.

«Me kohtusime Pugatšovaga ja rääkisime talle veekoodeksi mõningatest peensustest,» ütles föderaalse ökoloogia- ja looduskasutusteenistuse esindaja Oleg Mitvol.

Vene seaduste järgi peab Pugatšova sauna ja veehoidla vahele jääma vähemalt 55 meetrit. «Alla Pugatšova kohustus keskkonnakaitseministeeriumi ettekirjutust täitma ning sauna, mis osaliselt asub looduskaitsealal, 1. juuliks mujale nihutama,» lisas Mitvol.

Ta selgitas, et tähtaja valis lauljatar ise, sest talvel on niisuguseid töid raske teha. Teenistuse esindaja märkis ka, et lauljanna loomingulisi teeneid arvestades lubati tal oma sauna nihutamisega iseseisvalt tegelda.

Samas möönis ta, et ei tea, kuidas Pugatšova oma probleemi lahendada kavatseb. «Ta kas nihutab sauna või tekitab kallast juurde,» märkis Mitvol.

Vene võimud on hädas kaitsealadele püstitatud uusasundustega, mis on kerkinud kas lausa loata või korrumpeerunud ametnike loal. Esmaspäeval kavatsesid võimud Istrinski veehoidlale liiga lähedale rajatud suvilad maatasa lükata, ent nende omanikud sulgesid tee traktoritele ja ekskavaatoritele.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.