VE: Raam, Voldemar – pedagoog ja koolijuht

Voldemar Raam sündis 12.03.1880  Viljandimaal . On lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo-filoloogiateaduskonna.

Õpetajatööd alustas  V. Raam 1906.a. Venemaal. 

1909. aastast juhatas Pärnu Kooliseltsi erakooli. 1913.a. töötas Tveri Vaimulikus Seminaris õpetajana ja hiljem jätkas tööd Tallinna poeglaste kommertskoolis.

V. Raami elutööks sai Rakvere Õpetajate Seminaris töötamine 1919-1932. Rakvere Õpetajate Seminar suleti 1932.a. ja kuna ei olnud enam vaja õpetajaid ja siis siirdus Voldemar Raam Tartu Õpetajate Seminari juhiks.

1937.a. tuli V. Raam tööle Jõhvi ja töötas kolm aastat Jõhvi keskkooli juhina. Oma õpilaste mälestusse on ta jäänud väga autoriteetse koolijuhina, kes uskus kasvatuse jõusse ja kasvataja võimetesse mõjutada kasvandikke oma tõekspidamisete ja tahte kohaselt. Ta oli jäägitult eneseohverdav, kõike tegi õpilaste hüvanguks. Tema põhimõtteks oli: tund kuulub õpetajale, vahetund õpilasele. Ta viibis alati õpilaste seas, muretses nende käekäigu ja heaolu eest.

Pärast Jõhvit töötas V. Raam mõnda aega Rakvere Gümnaasiumi direktorina, 1945.a. sidus ta end jälle Rakvere Õpetajate Seminariga ja töötas sel kohal kuni oma surmani 01.10.1946.a. 

Arthur Ruusmaa Jõhvi 1. keskkooli XX lennu vilistlase  Elga Valteri mälestuste alusel.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.